Słuchawki bez kabli

  • Sharebar

Na spacerze, na siłowni, w tramwaju, w autobusie i pociągu, a nawet na nudnym wykładzie – osobista muzyka towarzyszy nam dzisiaj dosłownie wszędzie, a tradycyjne przewody chowane pod t-shirtem odchodzą powoli do Lamusa. Ich miejsce zastępuję komunikacja bezprzewodowa, która swój rozkwit zawdzięcza popularności tzw. Smartfonów.

Bluetooth, magiczna technologia.

Powstały w 1999 roku Bluetooth bardzo szybko stał się jednym z najważniejszych atrybutów telefonów komórkowych czołowych producentów. Początkowo był jednak wykorzystywany głównie do bezprzewodowej wymiany dzwonków i tapet. Wydaje się to niewiele, ale gdy porównamy wygodę tego procesu z przesyłem za pomocą portu podczerwieni okaże się, że było to istne science-fiction.

Na tym jednak nie poprzestano. Już w 2001 roku technologię Bluetooth wykorzystano by ułatwić pracę osobom dużo podróżującym samochodem. Powstał bowiem pierwszy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, dzięki któremu można było rozmawiać przez telefon nie trzymając aparatu w ręce. Wśród osób spędzających długie godziny za kierownicą był to prawdziwy przełom. Z dnia na dzień pojawiły się tłumy handlowców w eleganckich koszulach “uzbrojonych” w futurystyczne słuchawki z mikrofonem. Już wtedy można było domniemywać, że “niebieski ząb” nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Słuchawki Bluetooth w każdym domu? Czemu nie…

Potrzeba było kolejnych trzech lat na osiągnięcie pułapu 250 milionów wyprodukowanych urządzeń wykorzystujących łączność Bluetooth. W tym samym czasie (rok 2004) powstają pierwsze słuchawki stereo wyposażone w “niebieską” komunikację. To właśnie wtedy nastąpił największy (dla nas oczywiście) przełom. Początkowo niezwykle drogie słuchawki Bluetooth już wkrótce miały nas uwolnić od uciążliwych kabli. I tak też się stało…

Smartfony, tablety i Bluetooth w komplecie.

O ile w przypadku tradycyjnych telefonów komórkowych wykorzystanie nowej technologii do słuchania muzyki mogło okazać się dosyć karkołomne (brak wystarczającej ilości wewnętrznej pamięci w telefonach), o tyle po wielkim boomie na smartfony i tablety sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Każdy telefon “smart” posiadał od tej pory spore ilości pamięci, a poza tym umożliwiał wygodne zainstalowanie karty microSD, która bez problemu mogła pomieścić 16, a nawet 32GB danych. Przenoszenie dziesiątek ulubionych albumów muzycznych stało się codziennością, a słuchawki Bluetooth docenili wszyscy fani muzyki bez wyjątku. Dziś nie tylko widzimy na ulicach ludzi idących w dużych słuchawkach bez kabli, ale też rozmawiających przez telefon nie wyciągając telefonu z kieszeni! Umożliwia to funkcja Handsfree, dla której powstały przecież pierwsze zestawy słuchawkowe w 2001. Rewolucja trwa aktualnie w najlepsze, a o jej sile niech świadczy fakt, że w 2014 roku przeżywamy prawdziwy wysyp głośników wyposażonych w Bluetooth. Dzięki temu muzykę zabieramy nie tylko ze sobą i dla siebie, ale także dla naszych znajomych, np. na plaży lub ognisku.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 4.0/5 (1 oddanych głosów)
Słuchawki bez kabli, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Jakie kupić słuchawki?
  2. Przydatne akcesoria GSM
  3. Shaq bez cenzury – pozycja warta przeczytania
  4. RUNBIKE – Rowerki bez pedałów – czy kupić?
  5. Mobilne drukowanie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.