Rys historyczny firmy Casio.

  • Sharebar

Z jakiego powodu marka Casio jest jedną z najlepszych w ogólnie pojętej branży elektronicznej? Wymieniać moglibyśmy w nieskończoność, ale do podstawowych jej zalet kwalifikujemy niewątpliwie zdolność do odkrywania rozwiązań przydatnych i funkcjonalnych.

Oto bowiem w roku tysiąc dziewięćset czterdziestym szóstym niejaki Tadao Kashio otwiera firmę, która zaczyna projektować… urządzenia umożliwiające spalenie papierosa aż do absolutnego końca. Pomysł okazał się strzałem w sedno i pomógł opłacić następne, takie jak w szczególności kalkulatory. Do tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego czwartego Casio tworzyło zresztą jedynie takowe, ale od tej chwili do propozycji zostały dodane również – słynne już dziś na całej ziemi i cenione przez największych ekspertów – zegarki. Pierwszy model (określany mianem Casiotron) miał mechanizm typu kwarcowego, wyświetlacz LCD i kalendarz. Parę lat później marka łączy swe długoletnie doświadczenia i upublicznia zegarek z opcjami kalkulatora. Dwa lata potem projektanci wpadają na pomysł zabezpieczenia swych artykułów przed wodą (seria G-Shock), co za jeszcze kilka kolejnych lat zostaje uzupełnione o możliwość mierzenia głębokości.

Następne zegarki cechowały się ekranem dotykowym, możliwością kontrolowania radiowego, posiadaniem odtwarzaczy muzycznych i wieloma pozostałymi własnościami, o których reszta tego typu firm mogła tylko pomarzyć. Dziś stanowią one natomiast synonim najnowocześniejszych technik, po które sięgają tak naprawdę wszyscy, jednak dobrze jest pamiętać, że – poza kalkulatorami itd. – firma para się także wieloma innymi akcesoriami, takimi jak przykładowe laptopy.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zegarki Casio – kształtują wizerunek
  2. Casio G Shock
  3. Zegarki Casio
  4. Nowoczesny aparat fotograficzny od casio
  5. Casio PRW – 500 – 1VER
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.