Podsłuch w klawiaturze?

  • Sharebar

Komputery i Internet to wielka potęga. Bez znajomości przynajmniej podstawowej obsługi raczej ciężko będzie funkcjonować w pracy, lecz także w prywatnym życiu codziennym. Korzystamy z arkuszy kalkulacyjnych, edytorów tekstu, stron internetowych, które często pomagają nam dostać potrzebną informację i wiedzę o wydarzeniach na świecie. Pozwalają również podtrzymywać kontakt z przyjaciółmi jak i rodziną.

Niestety jednak Interent ma swoje gorsze strony. Dbając, zatem o bezpieczeństwo korzystania z Internetu przez nasze dzieci powinno się pomyśleć o kupieniu urządzenia zwanym keyloger. Jest to mała nasadka na kabel klawiatury czy też przystawka montowana wewnątrz obudowy peceta, która zapamiętuje wszelkie akcje dokonywane na keybordzie od komputera. Dzięki takiemu urządzeniu rodzice są w stanie błyskawicznie poznać sekwencje wybierane przez ich dzieci oraz sprawdzić czy są to treści dozwolone.

Keylogger to także doskonałe narzędzie dla programistów, które przeprowadza ustawiczny monitoring wprowadzanych danych za pomocą klawiatury. Dzięki temu, że urządzenie rejestruje wprowadzane dane to w przypadku jakiejś awarii lub zaburzenia jest możliwe odzyskanie danych i dokumentów, nad którymi pracowaliśmy.

Pracodawcy mogą stosować keylogger jako swego rodzaju podsłuch i kontrolować co porabiają pracownicy w godzinach przeznaczonych na pracę. Mają możliwość sprawdzenia czy nie spędzają czasu na blogach, czatach lub stronach społecznościowych.

Keylogger zatem to urządzenie praktyczne i użyteczne nie tylko w pracy, ale i w domu. Najważniejsze albowiem jest bezpieczeństwo, które w zwłaszcza obecnie jest wystawione na poważniejsze próby aniżeli kiedyś, a niebezpieczeństwa coraz zmyślniejsze oraz poważniejsze.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wybór mebli biurowych
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.