Nowe typy lamp w oświetleniu przemysłowym

  • Sharebar

Lampy metalohalogenkowe są stosunkowo nową technologią. Kiedy zostały po raz pierwszy opracowane, niektórzy producenci dostosowywali wykorzystany w niej zapłonnik do obsługi lampy sodowej wysokiego ciśnienia. Technologia zapalnika okazała się lepsza i tak lampy metalohalogenkowe z wykorzystaniem tej technologii były bardziej wydajne niż wcześniejsze odpowiedniki.

Należy zachować ostrożność przy porównywaniu lamp oświetlenia przemysłowego od różnych producentów, ponieważ istnieje szereg różnych lamp o tej samej mocy oferowanych przez każdego producenta. W niektórych przypadkach taka sam lampa daje znacznie różne wyjścia światła w zależności od użytego osprzętu elektrycznego. Wiele budynków wysokiego składowania przemysłowego są dostępne do wynajęcia z samostatecznikowymi lampami rtęciowymi. Z racji na ich niską efektywność, lampy samostatecznikowe są tanie do kupienia, ale eksploatacja już dużo kosztuje. Najlepiej zastąpić je lampami sodowymi lub metalohalogenkowymi wysokiego ciśnienia. Dzięki lampom sodowym lub metalohalogenkowym wysokiego ciśnienia można obniżyć koszty energii w przeciętnym budynku przemysłowym nawet do 40 zł/m2.

Po ponownej ocenie wymaganego poziomu oświetlenia może okazać się, że natężenie światła jest niepotrzebnie tak wysokie. Gdy jest to przypadek, oszczędności mogą być osiągnięte poprzez zmniejszenie liczby montażu. Jednakże, należy zachować ostrożność i upewnić się, że jednolitość jest utrzymana. W oświetleniu przemysłowym z wykorzystaniem świetlówek, może być możliwe zmniejszenie liczby świetlówek.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Bogactwo świata lamp
  2. Jak ma wyglądać kabel do lamp?
  3. Kolorowy kabel do lamp – przewód w oplocie
  4. Kabel do lamp – podwójna izolacja
  5. Gdzie powiesić plafon?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.