Monitoring w sklepie

kamery przemysłowe
  • Sharebar

Coraz więcej właścicieli zarówno małych jak również dużych sklepów o dowolnym asortymencie szuka najbardziej skutecznych rozwiązań, które zmniejszyły by znacznie ilość włamań a nawet drobnych kradzieży. Jednym z doskonałych rozwiązań może okazać się telewizja przemysłowa, która dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu kamer zapisuje obraz z najbardziej newralgicznych punktów, w których dokonywana jest zazwyczaj kradzież.

Producenci kamer monitorujących dla właścicieli sklepów przede wszystkim proponują modele, które zapisują obraz w kolorze. Kolorowe nagranie z tego typu kamery znacznie ułatwia identyfikację twarzy złodzieja a nawet kradzionego towaru.

W zapisaniu ewentualnego włamania, które zazwyczaj dokonywane jest nocą polecane są w pierwszej kolejności kamery z reflektorami na podczerwień. Dzięki nim można bez problemu monitorować pomieszczenia sklepowe bądź magazyny nawet w całkowitej ciemności.

Odpowiednio skuteczny monitoring sklepu, którego najważniejszym zadaniem jest zapobieżenie ewentualnego włamania bądź kradzieży a nawet rozpoznanie przestępcy nie może jednak opierać się wyłącznie na rozmieszczeniu kamer wewnątrz pomieszczeń firmowych. Wymaga również kamer zewnętrznych. Kamery zamontowane na zewnątrz zapisują obraz otoczenia przed sklepem a w szczególności skierowane powinny być na witryny wystawowe oraz drzwi zarówno wejściowe jak i te przeznaczone wyłącznie do użytku przez personel sklepu oraz jego dostawców. Ponieważ zadaniem kamer zewnętrznych jest przede wszystkim monitoring okolicy obiektu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę obowiązkowo powinny być wyposażone w reflektory podczerwieni żeby również nocą dokładnie zarejestrować możliwe zdarzenie. Bardzo dużym zainteresowanie u właścicieli sklepów cieszą się nowoczesne modele kamer zewnętrznych wyposażone w specjalny obiektyw z automatyczną przesłoną. Ich zastosowanie gwarantuje sprawną pracę nawet przy skrajnym oświetleniu i zapobiega prześwietleniu obrazu pod wpływem silnych świateł reflektorów samochodowych. Jednak warto wiedzieć decydując się na tego rodzaju monitoring zewnętrzny, że ten typ kamer wymaga montażu w odpowiednich obudowach zewnętrznych.

O skuteczności zastosowania telewizji przemysłowej w dużej mierze decyduje odpowiednie rozmieszczenie kamer. Warto koniecznie skorzystać z pomocy profesjonalistów zajmujących się montażem monitoringu, którzy dzięki nabytemu doświadczeniu oraz zdobytej wiedzy i kwalifikacjom doskonale potrafią wybrać najbardziej odpowiednie miejsca montażu poszczególnych kamer.

Więcej informacji na temat monitoringu można znaleźć na stronie internetowej www.fonex.pl.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Monitoring GPS – monitoring satelitarny pojazdów!
  2. Monitoring pozycji
  3. Kamery przemysłowe a obraz Full HD
  4. Monitoring gps, a skuteczne zarządzanie flotą
  5. Mobilny szpieg kamer przemysłowych
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.