Mobilny szpieg kamer przemysłowych

monitoring
  • Sharebar

Została zaprezentowana następna wersja aplikacji mobilnej iPOLIS MOBILE na smartfony z systemem operacyjnym Android i iPhone. Program zapewnia lepszy dostęp do kamer przemysłowych i osobistych rejestratorów wideo (DVR), a także rozbudowane opcje podglądu na żywo i odtwarzania.

Kolejna wersja oprogramowania posiada numer 2.0 i jest całkowicie bezpłatna. Można ją swobodnie ściągnąć z firmowej strony iTunes (wersja dla iPhona) i ze sklepu Android Market (wersja dla smartfona).

iPOLIS to aplikacja o bardzo intuicyjnym interfejsie, który umożliwia użytkownikom w pełni kontrolować takimi funkcjami najnowszych kamer jak sterowanie kątem nachylenia, zoomem optycznym i obrotem kamery IP. Taka funkcjonalność programu powoduje, że kamery przemysłowe stają się jeszcze bardzie dokładnym narzędziem wykorzystywanym w systemach monitoringu.

Istotnym elementem charakteryzującym ten program to całkowita kompatybilność z rejestratorami DVR co powoduje, że aplikacja staje się bardziej uniwersalna. Taka kongruencja oznacza, że obecni właściciele inteligentnych telefonów mają możliwość obserwacji i kontroli systemów telewizji przemysłowej również za pośrednictwem podłączonego do sieci rejestratora co zwiększa możliwości monitorowania zabezpieczanego obszaru.

Przy wykorzystaniu sieci bezprzewodowej WiFi lub komórkowej 3G użytkownik, po szybkiej instalacji programu na swoim telefonie, dostaje pełen dostęp do wybranej kamery przemysłowej z której obraz wideo biegnie prosto na monitor komórki.

Rosnąca popularność aplikacji wśród użytkowników kamery IP wynika z faktu, iż dzięki swojej funkcjonalności jest ona idealnym dodatkiem do systemu nadzoru wideo. Takie rozwiązanie ma zastosowanie szczególnie w sytuacji gdy użytkownicy systemów bezpieczeństwa kontrolują więcej niż jeden obszar. W takiej sytuacji program potrafi poinformować o zdarzeniu alarmowym pobierając na smartfona nagrany materiał wideo każdego zdarzenia.

Aplikacje na telefon to zdaniem wielu fachowców przyszłość sieci internetowej. iPOLIS jest tego najlepszym przykładem.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Program Winamp
  2. Kamery wideo i filmowanie dla każdego
  3. Mobilny czy wydajny notebook?
  4. Przechowywanie danych z programem WinRAR
  5. Napędy do bram przemysłowych
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.