Jak wybrać maszynkę do golenia?

  • Sharebar

Maszynki do golenia pomagają w szybki i stosunkowo komfortowy sposób pozbyć się zarostu. Coraz więcej mężczyzn jednak dochodzi do wniosku, że maszynki jednorazowe są nieekonomiczne i decyduje się na zakup maszynki elektrycznej. O czym warto wiedzieć, zanim pójdziemy do sklepu?

 O czym pamiętać kupując golarkę

O wyborze maszynki do golenia powinny zdecydować trzy czynniki – typ skóry, rodzaj zarostu oraz okoliczności przyrody, w których z maszynki będziemy korzystać. Nawet męska skóra może być wrażliwa – w tym przypadku lepiej wybierać maszynki, które są łagodne dla skóry podatnej na podrażnienia. Łagodniejsze golarki elektryczne sprawdzą się też w przypadku tych panów, którzy posiadają delikatniejszy zarost. Mężczyźni z mocnym i gęstym zarostem powinni z kolei sięgnąć po urządzenia dedykowane specjalnie im. A może warto rozważyć zapuszczenie brody i sięgnąć po golarkę z funkcją trymera? Trzecia kwestia – czyli gdzie i jak będziemy golarki używać. Jeżeli używamy maszynki jedynie stacjonarnie, możemy zdecydować się na model z tradycyjnym zasilaniem, jeżeli jednak często podróżujemy, ewentualnie denerwują nas plątające się po łazience kable, możemy wybrać maszynkę z akumulatorem, albo urządzenie zasilane na baterie. „Przenośna” maszynka daje użytkownikowi duży komfort jej stosowania – z golarki możemy korzystać na przykład pod prysznicem albo w czasie podróży.

 Golarka foliowa i głowicowa

Oprócz tego możemy wybierać również pomiędzy kilkoma rodzajami maszynek elektrycznych. Na rynku dostępne są golarki foliowe oraz głowicowe. Golarki foliowe mają ostrza pokryte specjalną folią, która wspomaga pracę ostrzy, nie dopuszczając przy tym do ich kontaktu z wrażliwą skórą. Maszynka głowicowa posiada z kolei kilka specjalnych głowice, które w trakcie golenia dopasowują się do kształtu twarzy. Im więcej głowic w urządzeniu, tym dokładniejszy efekt golenia, dodatkowo maszynka z większą ilością głowic będzie zdecydowanie delikatniejsza dla wrażliwej skóry twarzy.

Wybór golarki to w dużej kwestia indywidualnych upodobań, jednak panowie, którzy chcą cieszyć się gładką skórą bez podrażnień muszą pamiętać o jednej ważnej kwestii – pielęgnacji skóry po goleniu! Nawet najlepsza golarka wysusza i podrażnia naskórek, dlatego tak ważnym jest, żeby po porannej toalecie nałożyć na twarz odpowiednio dobrany balsam lub krem nawilżający, który złagodzi podrażnienia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Akcesoria do golenia
  2. Kosmetyczka facetów
  3. Kup golarkę w sklepie internetowym AGD RTV
  4. Jak wybrać pralkę?
  5. Piłki do tenisa – jak wybrać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.