Gniazdka elektryczne

gniazdka
  • Sharebar

Gniazdka stanowią tak powszechny obiekt w każdym domu, że na ogół nie zdajemy sobie specjalnie sprawy z ich istnienia. Sytuacja zmienia się diametralnie w przypadku awarii lub posiadania małego dziecka. W przypadkach awaryjnych najczęściej musimy udać się do najbliższego sklepu elektrycznego celem zakupienia zapasowego gniazdka. Tutaj właśnie mogą pojawić się problemy. W sklepie stajemy przed całą gamą rodzajów, wymiarów oraz form. Czasy, gdy gniazda posiadały jeden standardowy model odeszły bezpowrotnie w przeszłość. Obecnie gniazdka dobierane są nie tyle na zasadzie funkcjonalności, co walorów estetycznych, jakie wprowadzają do pomieszczenia. Innymi słowy kupujemy gniazdko najlepiej odpowiadające wystrojowi wnętrza.

Różne modele gniazdek posiadają rozmaite dodatkowe akcesoria. Zaliczyć do nich można uziemienie lub jego brak, specjalne opuszczone klapki lub małe wewnętrzne silikonowe zaślepki, które uniemożliwiają małemu dziecku włożenie palców do gniazdka. Większość nowoczesnych modeli gniazdek przechodzi rygorystyczne testy bezpieczeństwa jak i różne próby wytrzymałościowe celem otrzymania certyfikatu, jakości oraz sprawności. W większości przypadków ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania oraz przebywania w pobliżu urządzenia przez dzieci. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że małe ciekawskie dziecko może w łatwy sposób zrobić sobie krzywdę w trakcie swoich podróży po domu.

Gniazdko stanowi jeden z podstawowych elementów stanowiących zagrożenie dla zdrowia a nawet życia dziecka. Na szczęście zabezpieczenie gniazdek nie wymaga zmian wszystkich na bardziej zaawansowane modele. Istnieją specjalne modyfikowalne zatyczki oraz klapki gotowe do natychmiastowej instalacji dostępne w każdym sklepie elektrycznym. Dodatkowo chronią one gniazdko przed spięciami w instalacji elektrycznej, skutkiem, czego ryzyko zaprószenia ognia przez wadliwe gniazdko zostaje zniwelowane do minimum. W wielu domach jednak możemy znaleźć gniazdka pamiętające jeszcze poprzedni ustrój polityczny, dlatego wartym jest poniesienie niewielkich kosztów i dokonanie niezbędnych modyfikacji. Pamiętajmy zdrowie i życie nie posiada ceny.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Usługi elektryczne XXI wieku
  2. Ciekawe artykuły elektryczne i okna
  3. Usługi elektryczne
  4. Budowa domu i instalacje elektryczne
  5. Wózki elektryczne
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.