Długa droga projektora do kina domowego

kino domowe
  • Sharebar

Kino to wynalazek w którym chyba każdy zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Aby przenieść go do własnego domu, potrzebne były lata pracy naukowców i wynalazców. Projektory do kina domowego to bardzo ważny element w tym procesie, ponieważ to on w głównej mierze odpowiada za jakość otrzymanego na wyświetlaczu obrazu. Pierwsze tego typu urządzenia były dość prymitywne.

W swym założeniu te aparaty optyczne, miały właśnie rzutować obraz z filmu na ekranie projekcyjnym. Taśma z filmem była nawinięta na specjalny mechanizm szybkiego przewijania dzięki czemu widzowie mogli zaobserwować ruch wyświetlanego obrazu. Co ciekawe pierwsze tego typu przyrządy wyposażone były w korbkę, a ruch sceniczny zapewniała siła ludzkich mięśni. Ciekawe jest również to że sztuka jaką jest Film swoja nazwę przyjęła właśnie od nazwy taśmy z uwiecznionymi klatkami obrazu. Pierwszy film został wyświetlony pod koniec dziewiętnastego wieku, mimo tego że trwał tylko dwie minuty bardzo szybko rzesze zwolenników, coś magicznego musi być zaklęte w filmowych taśmach skoro od tylu dziesięcioleci sztuka zwana kinematografią ciągle się rozwija i a widzowie ciągle czekają nowych filmów. Obecnie produkowanych kinowych propozycji jest tak wiele, iż nawet bardzo zamożny człowiek nie jest w stanie wszystkich ich oglądać na dużym ekranie. W związku z tym projektory do kina domowego, użyte z wysokiej klasy sprzętem nagłaśniającym, i odpowiednim ekranem projekcyjnym , mogą być tym co pozwoli nam nadrobić kinowe zaległości. Mając kilkanaście lub nawet dwadzieścia lat wielu przebojów i majstersztyków kina nie mieliśmy szans zobaczyć, pomimo rozwoju techniki i używania przez twórców coraz to nowszych i efektowniejszych zabiegów, są filmy które pomimo swej prostoty są wyjątkowymi dziełami. Do dziś wielu krytyków w dalszym ciągu przychylnym okiem patrzy na stare czarno-białe filmy, niekiedy nawet jeszcze nie udźwiękowione. W tamtych dziełach aktorzy musieli być naprawdę przekonywujący. Swoją miną i gestami musieli oddać to co dziś można podkręcić poprzez genialną muzykę czy efekty specjalne. Współczesne kino, dla którego niedługo standardem stanie się format trójwymiarowy. Ma znacznie łatwiejsze zadanie aby poruszyć i pozostawić wrażenie na współczesnym widzu.

Należy sobie zdać sprawę z tego, że zanim do użytku dostaliśmy dzisiejsze projektory do kina domowego, wynalazek ten przeszedł długą i zawiłą ścieżkę kariery.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Rezerwacja biletów do kina przez Internet
  2. Zastosowanie projektorów multimedialnych
  3. Artykuły gospodarstwa domowego
  4. Nowa droga
  5. Droga miłości prowadzi do małżeństwa
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.