Projektowanie stron – od czego zaczać

  • Sharebar

Chcąc zaistnieć w sieci i wypromować ofertę swojej firmy, należy stworzyć świetną pod względem graficznym i tekstowym stronę internetową. Zrobienie jej od podstaw wcale nie jest takie proste, więc lepiej zlecić to profesjonalnej firmie. Nie mniej jednak warto się na to zdecydować, ponieważ za pośrednictwem witryny www można dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów i rozszerzyć zakres działań na cały kraj, a także poza jego granice. Trzeba dodać, że projektowanie stron jest etapem złożonym i odbywa się w kilku krokach, które prezentują się następująco:

Pierwszą rzeczą, którą wykonuje fachowiec jest określenie celów, które uda się nam zrealizować mając własną stronę. Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, czy witryna ma służyć nam do sprzedaży produktów, promowania ich, czy wzmocnienia pozycji marki na rynku. Dokonanie tych ustaleń znacznie ogranicza pole działania i sprawia, że projektowanie stron przebiega o wiele sprawniej, a więc i korzyści pojawiają się szybciej. W dalszym etapie profesjonalista zajmuje się stworzeniem ogólnej koncepcji, czyli określeniem tego, jaką portal będzie miał konstrukcję i z jakich elementów będzie się składał. Gdy ten etap dobiegnie końca, przechodzi się do przygotowania projektu graficznego.

Aby go odpowiednio wykonać, należy wykazać się dużą kreatywnością i zastosować oryginalne pomysły, gdyż tylko wtedy możliwe staje się zaprojektowanie witryny wybiegającej poza typowe schematy. Oczywiście, w trakcie projektowania stron można posiłkować się profesjonalnymi narzędziami np. programami komputerowymi do obróbki zdjęć. Po stworzeniu mniej lub bardziej ogólnego zarysu należy zabrać się do działania. A więc, trzeba wybrać szablon (templatkę) oraz zdjęcia i grafiki, a także napisać teksty. Konieczne może się również okazać wprowadzenie modyfikacji w kodzie html i php, dzięki którym strona zyska taki wygląd, jakiego oczekiwaliśmy. Na samym końcu wystarczy ją opublikować i gotowe!

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1.  Projektowanie stron www dla portali internetowych.
  2. Projektowanie stron dla opornych
  3. Projektowanie stron Kraków
  4. Projektowanie Stron
  5. Projektowanie stron www
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.