Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro

czy na allegro da się zarobić
  • Sharebar

Skoro to czytasz to znaczy, że już coś sprzedajesz na Allegro. Niestety ogólnoświatowy dotarł również do Polski i co za tym idzie ludzie mają mniej pieniędzy do wydania. Niestety serwis Allegro nie jest tutaj wyjątkiem. Jego obroty spadają. W sytuacji, w której mamy coraz mniejszą liczbę kupujących a coraz większą konkurencję trzeba czymś się wyróżnić. Niestety jest to temat niesamowicie obszerny i tutaj zajmę się tylko drobną często pomijaną rzeczą przez sprzedawców na Allegro.

Szablon aukcyjny

Brzmi to śmiesznie, ponieważ większość sprzedających na Allegro posiada szablon aukcyjny. Zgadzam się, jednak do 90% szablonów mam zastrzeżenia. Raz większe raz mniejsze, ale zawsze są to zastrzeżenia prawdopodobnie wpływające na liczbę klientów. Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? Posiadaj profesjonalny szablon skrojony pod Twoje sprzedawane towary.

Szablon nie wystarczy, że będzie miał logo Twojej firmy, opis wysyłki, sprzedaży i szczegółowy opis produktu. Po pierwsze musisz się wczuć w rolę klienta, który kupuje na Twojej aukcji. Odpowiedz sobie na pytania co jest dla mnie ważne gdy kupuję – dajmy na to – suszarkę do włosów. W moim przypadku cysto mam odczucia, że sprzedający po prostu wrzucił wszystkie informacje o produkcie w miejsce opis i jest zadowolony. Kupując laptop nie interesuje mnie temperatura procesora tylko podstawowe parametry takie jak: dysk, grafika, procesor, przekątna ekranu. Jeżeli kogoś jednak interesuje temperatura procesora to jest tu już wytrawny znawca komputerów i on i tak wie czego szuka, więc ta informacja jest mu zbędna. Czasem lepiej ograniczyć opis do najważniejszych parametrów sprzedawanego towaru.

Czasem – coraz rzadziej – spotykam się z szablonami, w których jest tak dużo informacji i jest tak strasznie kolorowo, że nie wiadomo na co zwrócić uwagę. Mi to przeszkadza bardzo. Osobiście wolę gdy szablon jest prosty i czytelny, bez zbędnych upiększeń.

Innym przykładem złego szablonu jest szablon wykonany w sposób nieestetyczny. Mam tutaj na myśli syna z podstawówki, który umie trochę HTMLa więc zrobił ojcu szablon. W takich szablonach kolorystyka jest dobrana fatalnie i nie są uwydatnione najważniejsze rzeczy.

Warto również dodać do szablonu jak najwięcej zdjęć sprzedawanego towaru. Dzięki temu klient upewni się, że nie jesteś sprzedawcą widmo co weźmie pieniądze i zniknie, ale faktycznie jesteś sumiennym sprzedawcom.

 

Jak pisałem na wstępie nie sposób wymienić wszystkich elementów ważnych, dzięki którym zwiększymy sprzedaż na Allegro. W tym celu jednak zapraszam na mój blog, na którym opisuję wszystkie techniki.

Adres bloga: www.trzyiks.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Sprawne aukcje na Allegro
  2. Integracja oscommerce i allegro
  3. Jakie zwiększyć sprzedaż w firmie
  4. Integracja OsCommerce i Allegro
  5. Konkurencja na Allegro
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.