Gdzie opublikować artykuł sponsorowany?

artykuł sponsorowany
  • Sharebar

Artykuł sponsorowany napisać łatwo. Jeśli zadanie to powierzymy dobremu copywritetrowi, nie powinno być problemu z żadnym tematem: z ujęciem zagadnieniem i takim przedstawieniem informacji, by były one atrakcyjne dla odwiedzającego. Z drugiej strony jednak nie sztuką jest tekst napisać, ale opublikować go w takim miejscu, w którym będzie miał on największą siłę oddziaływania.

Statystyki są ważne, ale nie najważniejsze

Po pierwsze osoby zainteresowane publikacją otrzymanego artykułu sponsorowanego patrzą na statystyki stron. Te dają jasny obraz sytuacji: pokazuje, ile osób odwiedza daną witrynę i na jak długo na niej pozostaje oraz jak głęboki jest ich stopień odwiedzin: czyli ile artykułów czyta i czy daje się zachęcić do przeglądania treści szczególnie w danym miejscu promowanych.

Z drugiej strony uzyskanie wysokiej odwiedzalności na portalu oferującym szeroki przekrój tematów nie można porównywać z wypracowaniem wysokiej popularności portalu branżowego. Zawsze bowiem lepiej trafić do dziesięciu czytelników potencjalnie zainteresowanych naszym produktem niż do stu, którzy nie mają nawet pojęcia o tym, co sprzedajemy.

Z tego powodu informacja o liczbie „klików” nie jest najważniejsza. Na pierwszym miejscu należy zwrócić uwagę na tematykę serwisu, jakość i unikalność publikowanych tam treści. Powinniśmy ocenić, czy informację są przekazywane w oryginalnej formie, czy są merytoryczne i mają tak zwany pazur. Jeśli dla nas nie mają one wyższej wartości, trudno oczekiwać, że dla naszych klientów będą one miały. W takiej sytuacji lepiej poszukać innego portalu do opublikowania artykułu sponsorowanego.

Rzetelność przekazywania informacji
Wybiegi w postaci nie zaznaczania w szczególny sposób artykułów sponsorowanych mogą być skuteczne na krótką metę. Być może nawet odwiedzający stronę raz czy kilka razy się na to złapie, jednak już do nieetycznie działającej witryny nie powróci. Nawet jeśli na nią zajrzy, to z dużą nieufnością.

Dlatego artykuły sponsorowane warto umieszczać na stronie, na których są one wyraźnie oznaczone. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka taki manewr nie będzie dla nas korzystny, to na dłuższą metę będzie lepszym sposobem promocji. Na wiarygodnej stronie również nasz artykuł i co najważniejsze treść w nim zwarta będą odbierane jako nośnik cennej informacji.

Jak długo będzie wyświetlany artykuł?
Decydując się na opublikowanie artykuły sponsorowanego, należy dopytać wydawcy strony, jak długo artykuł będzie znajdował się na stronie, czy do tekstu będzie prowadził jakiś dodatkowy boks promujący zamieszczone w artykule treści. Warto również sprawdzić, czy artykuł po pewnym czasie jest usuwany ze strony, czy pozostaje na niej przez dłuższy czas.
Warto wszystkie szczegóły: w tym możliwość dodania zdjęć i linków omówić jeszcze przed opublikowaniem artykułu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.7/5 (3 oddanych głosów)
Gdzie opublikować artykuł sponsorowany?, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Podobne wpisy:

  1. Tworzenie stron WWW – gdzie się uczyć?
  2. Artykuły, gdzie szukać ?
  3. Potrzebujesz samochodu – czyli gdzie wynająć auto?
  4. Artykuł o hokeju
  5. Czy wiesz kiedy i jak używać perfum ? Nasz artykuł ci to przybliży
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.