Firmy a bezrobocie w Polsce

katalog firm
  • Sharebar

Zjawisko bezrobocia zatacza obecnie coraz szersze kręgi i znowu ma wzrosnąć do poziomu czternastu procent. Firmy w Polsce borykają się z masą trudności i stąd się bierze ów problem. Rząd tłumaczy że nie ma na to wpływu, a tym czasem jedną z najbardziej zagrożonych osób są ludzie w wieku powyżej pięćdziesiątego roku życia. To dla nich uruchamia się specjalne programy takie jak + 50. Są to osoby o specjalnym statusie w urzędzie pracy. Polskie firmy których dużo jest w katalogach firmowych, otrzymują następujące propozycje od urzędów pracy, oraz innych firm które zajmują się realizacją projektów zatrudniania osób w szczególnej sytuacji.W ramach programu + 50 firma przyjmuje daną osobę do pracy na sześć miesięcy. Osoba ta przez trzy miesiące pracuje za pieniądze które są dostarczane z Urzędu Pracy lub też z firmy która prowadzi odpowiedni projekt z zakresu + 50. Wobec tego w tym okresie taka osoba nic firmy nie kosztuje. Lecz w późniejszym okresie, to jest przez następne trzy miesiące firma musi płacić takiej osobie wynagrodzenie. Osoby które są chętne do podjęcia takiej pracy – a jest takich osób wiele – powinny mieć świadomość, że nie każda firma będzie chciała je zatrudnić na takich warunkach.To znaczy: oczywiście pracownika za darmo jak najbardziej, ale kiedy już samemu trzeba płacić to jest to jakieś zobowiązanie. Istnieje wprawdzie pewien wybieg – a mianowicie taki że taka osoba po trzech miesiącach pracy wynagradzanej z Urzędu Pracy lub projektu sama może zrezygnować i wtedy firma już nie musi zatrudniać jej na dalsze trzy miesiące i tym samym nie musi już jej nic płacić. Czy ma to jednak jakikolwiek sens poza tym żeby dana osoba miała pracę choćby przez te trzy miesiące?

Są też programy prac społecznie użytecznych (tak zwane psu-prace) ale wykonywanych przez kilka godzin tygodniowo za bardzo niskie wynagrodzenie (często jest to kwota od dwustu do czterystu złotych miesięcznie). Jeszcze inne polskie firmy mogą otrzymać absolwenta szkoły wyższej na staż – który jest też płatny z Urzędu Pracy. Staż taki trwa sześć miesięcy, ewentualnie może zostać przedłużony. Jednak również w przypadku takiej oferty firma często zobowiązuje się do zatrudnienia pracownika na okres na przykład trzech miesięcy.

Katalogi firm są pomocne do wyszukiwania takich przedsiębiorstw mogących się stać potencjalnymi kontrahentami. Zawsze jednak kierownictwo takiej firmy musi się zastanowić i podjąć decyzję czy nawiązać współpracę z takim kontrahentem

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Przeprowadzki firm w Polsce. Dlaczego firmy się przeprowadzają?
  2. Kredyt kupiecki a małe i średnie firmy
  3. Optymalizacja sukcesu firmy
  4. Najlepszy specjalista Adobe w Polsce
  5. Skuteczne promowanie firmy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.