Żyrandole Kryształowe – oświetlenie

  • Sharebar

Oświetlenie swojego mieszkania to wbrew pozorom nie takie proste zadanie, nawet niektórzy specjaliści od aranżacji wnętrz którzy dostają za to pieniądze mogą mieć z tym nie lada problem, a co dopiero amatorzy którzy są kompletnie zieloni w tym temacie.

Na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o oświetlenie postawiłbym zorientowanie się gdzie potrzebny nam jakiś żyrandol czy lampa a gdzie jest to zbędne. Dla przykładu w garażu czy piwnicy nie jest nam potrzebny ekskluzywny żyrandol kryształowy, a zwykła prosta lampa powinna spełnić swoją role wystarczająco. W takich miejscach liczy się bardziej funkcjonalność czyli odporność na wilgoć, temperaturę no i oczywiście dobre światło. To tyle na temat pomieszczeń roboczych, przejdźmy teraz do pomieszczeń mieszkalnych.

W odróżnieniu od garaży, piwnicy i innych pomieszczeń w których raczej wykonuje się jakieś prace niż relaksuje się czy odpoczywa. W pomieszczeniach mieszkalnych sytuacja wygląda inaczej, tutaj już oczywiście wygląd naszego żyrandola czy lampy nie schodzi na drugi plan. Dobrze jest jak możemy się pochwalić przy znajomych swoim ekskluzywnym żyrandolem, ale nie można zapominać o funkcjonalnościach – wiadomo duże i fajne żyrandol kryształowy wyglądają naprawdę dobrze i jest się czym pochwalić, ale co z tego skoro pomieszczenie będzie od nich zbyt małe i wydzielą one  za dużo światła, które nie będzie działało relaksująco a odwrotnie będzie można sobie o nie popsuć sobie wzrok. Dlatego przed zakupem naszego żyrandola trzeba to dobrze przemyśleć, żeby nie przesadzić chociażby z rozmiarem.

Dobre oświetlenie to podstawa, nie tylko chodzi tutaj o to żeby nie męczyć oka, ale również o to, że poprawne oświetlenie może znacznie powiększyć twój pokój wizualnie, co wpływa oczywiście na plus.

To tyle na temat oświetlenia, mam nadzieje że wybierając nową lampę czy żyrandol kryształowy nie popełnicie błędu i nie przesadzicie z jego rozmiarem.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Żyrandole Kryształowe - oświetlenie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.