Zestaw zalet opryskiwaczy

sprzęt ogrodowy
  • Sharebar

Używać ich można jako broni do oblewania sąsiadów w lany poniedziałek i to wcale nie żart, choć w tym roku, to szalone święto wypada 1 kwietnia, co oznacza, że będzie to jednocześnie także prima aprilis, czyli dzień robienia dowcipów. Opryskiwacze to jednak dziś, przede wszystkim niezbędnik każdego ogrodnika, pasjonata czy profesjonalisty, który dba o swoje drzewa, krzewy, rośliny, kwiaty.

Opryskiwacze są niezastąpione, jeśli chodzi o szybkie i dokładne rozprowadzenie substancji płynnych, które pomogą nabrać wigoru czy też zabezpieczyć chociażby nasz zbolały po ostrej śniegowej zimie, trawnik. Coraz szybciej zbliża się do nas wiosna i coraz częściej na niebie wita nas gorące słońce, w takie dni opryskiwaczem możemy się przykładowo schłodzić, co orzeźwi nas i zmobilizuje do dalszej pracy w ogrodzie.

Jakie są cechy i najważniejsze elementy najlepszych opryskiwaczy? Ano takie:

Niezwykle ważna jest przede wszystkim wygodna i komfortowa rączka. Odpowiedni uchwyt zapewni nam komfort i mobilność pracy, nie nabawimy się niepotrzebnych nikomu odcisków, które często potrafią sprawić spotęgowany ból. Istotnym faktem jest to, ażeby rączka chroniła przed zanieczyszczeniem lancy. Dla pełnego bezpieczeństwa konieczne jest zastosowanie grubego, najlepiej trójwarstwowego węża, ponieważ będziemy narażeni również na szkodliwość niektórych substancji, np. przy opryskiwaniu owocowych drzew. Nieodzownym elementem opryskiwacza jest pompa, która powinna być na tyle funkcjonalna, żebyśmy nie musieli się z nią siłować jak Mariusz Pudzianowski robi to z wielkimi tirami na zawodach dla największych siłaczy świata. Istotny też jest odpowiedni zawór bezpieczeństwa, ale nie ma rzeczy tak istotnej, jak sam zbiornik, bez którego nie moglibyśmy w ogóle mówić o opryskiwaczu. Najlepsze modele posiadają zbiornik wysokociśnieniowy, który zapewnia szybszą i lżejszą pracę.

Warto zwrócić uwagę także na kilka elementów, znajdujących się na samym wężu i końcówce spryskującej, którą wykonujemy nasze czynności. Na pewno przydatny będzie specjalny filtr, który nie dopuszcza do siebie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Wspomniana wcześniej lanca, zapewnia dostęp do spraw, które potrzebujemy załatwić na wysokościach, dodatkowo zapewnia nam przy tym bezpieczeństwo, rozpylając z dala od użytkownika. To co może przedłużyć jej żywotność, to też uszczelnienie przeciwpyłowe. No oczywiście sama dysza, z której wydobywa się nasza opryskująca substancja. Tutaj warto zwrócić uwagę na to czy taka dysza daje nam możliwość regulacji strumienia.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Drzwi drewniane wyróżnia szereg zalet
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.