Zasady pielęgnacji trawnika

pielęgnacja trawnika
  • Sharebar

Zasady utrzymania przydomowego trawnika w dobrej kondycji są bardzo proste. Trawa powinna być regularnie nawilżana, regularnie koszona oraz regularnie wertykulowana. Należy przy tym pamiętać, żeby nie podlewać trawnika przy silnym nasłonecznieniu, ponieważ krople wody działają jak soczewki i sprawiają, że promienie słońca przepalają źdźbła. Przy normalnym wzroście roślin trawnik powinien być koszony przeciętnie raz na dwa tygodnie, a raz na rok wertykulowany. Te trzy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że wokół naszego domu pojawi się bujny, trawiasty dywan o soczystej, zielonej barwie.

Osoby posiadające pewne doświadczenie w pracach ogrodniczych doskonale wiedzą, że najlepszą metodą rozrostu traw ozdobnych jest dzielenie ich kęp na części. W ten sposób z niewielkiej kępki można wyhodować pokaźny płat oryginalnego zielnika. W ten sam sposób wertykulatory działają na trawnik. Obrotowe noże kroją wierzchnią cześć darni na mniejsze kawałki. Jednocześnie gleba jest rozluźniana i napowietrzana, co wspomaga ukorzenianie się roślin. Jeżeli nasza trawa będzie miała odpowiednio solidny system korzenny, to mogąc pobierać wodę z głębi gleby będzie bardziej odporna na przesuszenia.

Wertykalotory wybiera się według takich samych zasad jak kosiarki. W sprzedaży są urządzenia ręczne, elektryczne i spalinowe. Niektóre z nich mają własny napęd jezdny. Wybór jest uzasadniony od marki konkretnych modeli, wielkości areału, który jest przeznaczony do pielęgnacji oraz ceny urządzeń. Tak samo jak w przypadku kosiarek, warto wybierać urządzenia o jak największej szerokości roboczej. Dzięki temu pracuje się szybciej i efektywniej.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Metody pielęgnacji dywanów
  2. Zasady urządzania łazienek
  3. Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji rzęs
  4. Praca w ogrodzie – koszenie trawy
  5. Pogodne zasady numerologii
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.