Zalety traktorków do koszenia trawy

kosiarki
  • Sharebar

 Trawa poszła zdecydowanie w górę, trochę jak dzieci, które wydają się nam cały czas małe, a nagle rosną w zaskakującym tempie. Kiedy mamy do czynienia z wyjątkowo ciepłym, słonecznym okresem, przeplatanym deszczem, nasz trawnik rośnie coraz wyżej i coraz gęściej, a my jesteśmy zmuszeni go coraz częściej kosić.

Sprawa może być zmartwieniem, kiedy dysponujemy dość sporą powierzchnią, którą zwykłą kosiarką musimy kosić długo, przy tym tracąc wiele sił, jak i paliwa. Tutaj na myśl przychodzi tylko jedno rozwiązanie, jakim są tytułowe traktorki do koszenia trawy, które co lepsze, posłużą nam jeszcze do innych celów – o tym do jakich oraz jakie jeszcze są cechy traktorka, które zdecydowanie przemawiają na jego korzyść, dowiemy się za chwile.

Bez wątpienia nic nie poradzi sobie tak z dużym terenem niż traktorki. Dzięki nim będziemy kosić wyjątkowo szybko i niezwykle sprawnie i robić to na nawet najbardziej sporych powierzchniach, takich jak duże boiska piłkarskie. Przy zastosowaniu tego sprzętu mamy więcej możliwości, takich jak zmiana kilkustopniowej skrzyni biegów, napędzającej moc urządzenia oraz system biegów, znanych nam z samochodu z opcją cofania. Do tego mamy też możliwość znaczącej regulacji samego urządzenia tnącego.

Traktorki mają zdecydowanie większą moc silnika, wyróżniającą je na tle innych, znanych nam typów urządzeń do koszenia trawników. Te maszyny posiadają także większą szerokość cięcia oraz mają sprawniejsze noże. Nie da się zaprzeczyć, że są olbrzymią wygodą i komfortem pracy, w końcu pracujemy praktycznie się nie ruszając, siedząc wygodnie w fotelu naszego traktorka.

Wykluczyć należy minus wynikający z głośności urządzenia, ponieważ jest ono tak samo hałaśliwe, jak niemal każda inna kosiarka i tutaj powinniśmy po prostu wyposażyć się w specjalne nauszniki, które powinny być pozycją obowiązkową w przypadku każdego rodzaju cięcia murawy. Bardzo ważny jest sam kosz, który jest niezwykle funkcjonalny, jeśli nie wystaje z urządzenia – pozwala nam to na więcej. Jeśli chodzi o jego walory, to jest on zdecydowanie bardziej pojemny.

Traktorki są świetnym rozwiązaniem z jeszcze jednego względu, ponieważ jesteśmy w stanie podłączyć do nich dodatkowe elementy, które usprawnią nam wykonywania także innych czynności. Podpiąć możemy na przykład glebogryzarkę, a nawet zastosować nasz traktorek jako odśnieżarkę, kiedy w zimie zmagać się musimy ze sporym śniegiem, który niejednokrotnie nam się naprzykrza. Podepniemy też do nich małą przyczepkę, dzięki której przewieziemy kilka pustaków czy drewno do kominka. Nie ulega wątpliwości, że traktorki są prawdziwym rarytasem.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Praca w ogrodzie – koszenie trawy
  2. Zalety schodów kręconych
  3. Orzechy piorące i ich zalety
  4. Zalety projektu domu Z8
  5. Lokaty długoterminowe – wady i zalety
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.