Zabudowa balkonu – czy ma sens?

  • Sharebar

Bardzo często można spotkać się z obiegową opinią, że zabudowa balkonów to prl-owskie rozwiązanie. Jest brzydkie i pozbawione sensu. Nic bardziej mylnego, gdyż nie jest to wymysł prl-u, a tylko ciekawe rozwiązanie problemu z brakiem dodatkowego miejsca. Zabudowa balkonów ma sens, zaraz dowiecie się dlaczego.

Skąd ta zła opinia?

Nie ulega wątpliwości, że ustrój komunistyczny nie był dobry, ponieważ zabijał indywidualność kosztem ogółu. Tak naprawdę poszczególne jednostki decydowały o tym co mają myśleć wszyscy i jeszcze jak mają to robić. Ciężko zatem znaleźć jakiekolwiek budowle z doby komunistycznej, które by były ładne i estetyczne. Podobnie myśli się o zabudowie balkonów, która od razu kojarzy się z czymś prowincjonalnym i nie ładnym. Na szczęście komunizm to przeszłość, a wolny rynek nie znosi próżni.

Popyt rodzi podaż

Rosnące zainteresowanie na zabudowę balkonu rodzi kolejne pomysły jak to zrobić. Obecnie liczą się dwie rzeczy, ma być ładnie i funkcjonalnie, a firmy wykonujące usługę opierają się na dwóch rozwiązaniach – ramowych i bezramowych zabudowach. Kto głównie decyduje się na zabudowę balkonów? Mowa tu przede wszystkim o rodzinach mieszkających w blokach. Czynnikami wpływającymi na decyzje o zabudowie balkonu jest np. mieszkanie na parterze, mała wielkość mieszkania, a także bliskość głośnej i ruchliwej ulicy.

Co daje zabudowa balkonu?

Zabudowa balkonu daje dodatkową przestrzeń, gdyż balkon może służyć jako suszarnia oraz przechowalnia. Ogranicza również napływ kurzu do mieszkania, a także hałasu. Ponieważ zabudowa stanowi swoistą izolację akustyczną jest również izolacją termiczną. Oznacza to również mniejsze koszty ogrzewania, czyli mniejsze straty ciepła zimą. W przypadku mieszkań, które znajdują się na parterze, to zabudowa balkonu jest jakby naturalnym zabezpieczeniem przed kradzieżami. Mieszkając na parterze nie zostawimy naszego dobytku na balkonie.

Jak widać zabudowy balkonów cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a coraz więcej firm zajmuje się wykonaniem tej usługi. Dodatkowo zabudowany balkon można także udekorować roletami czy żaluzjami.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (2 oddanych głosów)
Zabudowa balkonu - czy ma sens?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Czy jest sens grzać na węglu?
  2. Szybka i niepowtarzalna zabudowa busów
  3. Zabudowa wnęki od podłogi do sufitu
  4. Mieszkanie z balkonem czy z ogrodem?
  5. Sens życia
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.