Zabezpiecz dom wybierając odpowiednie okna

  • Sharebar

Okna są niezwykle istotnym elementem domu. Nie mówimy tu tylko o walorach estetycznych, chociaż to również jest istotne, ale o wszystkich innych cechach. Okna pełnią przede wszystkim funkcję zabezpieczającą – przed włamaniami, przed utratą ciepła oraz przed dziećmi. Czy wiesz jakie okna wybrać do swojego domu?

Okna drewniane czy PCV?

Na rynku w Polsce działa bardzo dużo producentów okien, dlatego też wybór jest bardzo duży. Gdy zastanawiamy się nad wyborem okien drewnianych czy pcv, to wszystko zależy od paru czynników. Po pierwsze od charakteru budynku, jego aranżacji – czy jest to dworek, kamienica czy dom ma być w ten sposób aranżowany? Jeśli nie to wybór pada na okna pcv. Okna plastikowe są również tańsze od okien drewnianych, a także pozwalają na stosowanie różnego rodzaju oklein, co pozwala na stosowanie dowolnego designu.

Okna plastikowe posiadały jednak jeden bardzo ważny minus. Były za szczelne, przez co w domach czy mieszkaniach z oknami plastikowymi dochodziło do rozwoju niebezpiecznej pleśni czy grzybów. Producenci nie od razu zdali sobie sprawę z problemu, a rozwiązaniem tymczasowym miało być rozszczelnienie okna. Jednak w tym wypadku można było narazić się na włamanie, gdyż okna rozszczelnione mogły być łatwo “otworzone” od zewnątrz. Rozwiązaniem okazało się zastosowanie mikrowentylacji i to bez konieczności rozszczelnienia okna, dzięki czemu okno plastikowe pozbawione jest wad.

Okno z dodatkowymi zabezpieczeniami

Obecnie producenci okien uzyskują coraz niższy współczynnik przenikalności ciepła, a to oznacza mniejsze jego straty i niższe koszty ogrzewania. Jeśli mowa eliminacje tego mostka termicznego, to sytuacja w tym względzie ulega systematycznej poprawie. Ostatnio producenci dodali także ciekawe rozwiązania zabezpieczające przed dziećmi. Otwarcie i uchylenie okna wymaga dodatkowej czynności, która dla małego dziecka na pewno okaże się zbyt trudna. Wszystko dzięki zastosowaniu dodatkowego mechanizmu przy klamce okiennej. W niektórych oknach montuje się również typowe zamknięcie na klucz.

Więcej na temat okien przeczytasz na stronie gotexstolarka.pl – zajmujemy się sprzedażą i montażem okien w Kielcach. Prowadzimy również usługi doradcze.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (2 oddanych głosów)
Zabezpiecz dom wybierając odpowiednie okna, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Okna drewniane czy plastikowe ?
  2. Bezpieczne i trwałe okna
  3. Okna plastikowe czy drewniane?
  4. Okna
  5. Okna
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.