Wykorzystanie szkła jako dekoracji

witraże w oknie
  • Sharebar

Poszczególne elementy wystroju domu wpływają na jego całościowy wygląd. Z tego względu należy dbać o najmniejsze szczegóły, które mają stanowić wyposażenie pomieszczeń. O naszym guście i smaku świadczy właściwe dopasowanie mebli, oświetlenia i pozostałych elementów ozdobnych. Niedopuszczalne jest mieszanie różnych stylów, ale można próbować dokonać wariacji odnoszących się do szczegółów charakterystycznych dla danego stylu. Drewniane meble mogą być rzeźbione w sposób nowoczesny, a witraże nawiązywać do motywów ze świata współczesnego.

W ostatnich latach szkło cieszy się coraz większą popularnością. Szklane drzwi zastępują masywne, drewniane. Ścianki działowe potrafią być wykonane ze szkła, które też w wielu przypadkach wyparło kafelki w łazienkach czy kuchniach. Do łask powracają również witraże okienne, rozweselając poszczególne pomieszczenia domu i jednocześnie ukrywając przed wścibskimi oczami życie toczące się w środku. Wyglądają przepięknie, zwłaszcza, gdy są usytuowane od strony południowej i są poddawane promieniom słonecznym. Doskonale też sprawdzają się na klatkach schodowych, gdzie ciągłe mycie okien bywa uciążliwe.

Czasami witraże montowane są w drzwiach zewnętrznych. Wykonane są wówczas z mocniejszego szkła, by utrudnić złodziejowi dostanie się do wewnątrz budynku. Tego typu przeszklenia dają światło w przedpokoju, dzięki czemu nie trzeba w ciągu dnia włączać w nim światła, by przyszykować się do wyjścia z domu, czy rozebrać po powrocie. Światło jest przyjemne i kolorowe, a więc zawsze buduje dobry nastrój.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Opakowanie ze szkła gwarancją jakości
  2. Słabe okulary, mocne szkła kontaktowe
  3. Wyróżniaj się na półkach – o roli opakowań ze szkła.
  4. Optymalne i oszczędne wykorzystanie oświetlenia
  5. Internet jako źródło informacji medycznej
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.