Wybór wiatraktów i wentylatorów

  • Sharebar

W upalne dni marzymy o choćby minimalnej ochłodzie, najlepiej w postaci lekkiego, chłodnego wiaterku. Tak się składa, iż bardzo łatwo sobie taki sprawić. Nie czekając na poprawę pogody może po prostu zainwestować w zwykły wentylator. Czy jednak wiemy, jaki wybrać?

Jeszcze całkiem niedawno nie używaliśmy wentylatorów, lecz wiatraki. A taki model wyposażony był w małe śmigło, które obracając się, poruszało powietrze dając nam ochłodę. Czasy na wiatraki i śmigła już się jednak skończyły, choć oczywiście i takie modele ciągle są dostępne w sprzedaży. Dzisiaj to jedno z wielu rozwiązań, bo wentylator nie musi mieć nawet śmigła, żeby wywołać zbawienny podmuch powietrza. Nowoczesne wentylatory zyskują coraz więcej zwolenników. Czy warto je wybrać, a może zdecydować się na starszą wersję?

Najwięcej na rynku ciągle jest modeli z tradycyjnym śmigłem. Są to bardzo proste i najtańsze rozwiązania, więc niezmiennie zyskują uznanie, co sprawia, iż sprzedają się na dość solidnym poziomie. Wśród tej grupy wyróżniamy modele stojące oraz biurkowe. Te pierwsze posiadają większą średnicę śmigieł, co gwarantuje większy zasięg. Bardzo ważną i pomocną cechą jest teleskopowy stojak, dzięki niemu możemy regulować wysokość pracy wiatraka.

Modele biurkowe są niewielkie, więc śmigła, w które są wyposażone mają przeważnie rozmiar 40-50 centymetrów. Można spotkać również, tak zwane, wiatraki-miniaturki, pomagające w lekkiej ochłodzie.

Kolejne dostępne na rynku to modele kolumnowe. Możemy je dostać w wersji na biurko, a także większe gabarytowo, które potrafią chłodzić na większą odległość. Wentylatory tego rodzaju, jak sama nazwa wskazuje, wyglądają niczym wąskie kolumny głośnikowe, lecz zamiast głośników widnieją tam małe śmigła. Czym większa kolumna, tym więcej śmigieł.

Na koniec warto wspomnieć o zupełnie innej kategorii, o modelach wentylatorów bez śmigła. Na naszym rynku możemy spotkać parę urządzeń takiej generacji. Świetnie chłodzą, lecz nie cieszą się jak na razie dużym uznaniem. Powód? Oczywiście, cena, która wielokrotnie przewyższa wartość zwykłego wentylatora.

To, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy zależy oczywiście od naszych potrzeb i zasobności portfela. Jeśli potrzebujemy zwykłego, mało zaawansowanego rozwiązania, wybierzmy normalny model biurkowy. W sytuacji, gdy w pomieszczeniu siedzi kilka osób, a nie mamy klimatyzacji powinniśmy zainwestować w lepszy typ wentylatora, może w model kolumnowy. A może mamy ochotę na wiatrak bez śmigła, liczmy się jednak wówczas z niemałymi kosztami jego zakupu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.