Wybór najlepszej pościeli

poduszki i kołdry
  • Sharebar

Powszechnie wiadomo, że każdy z nas potrzebuje innego typu pościeli latem, a innego zimą. W czasie letnich miesięcy ciężko jest osiągnąć w sypialni zalecaną temperaturę 18 stopni. Z reguły znacznie przekracza ona 20 stopni Celsjusza i w związku z tym przykrywamy się lekką kołdrą, by uniknąć nieprzyjemnego pocenia się. Kołdry i poduszki zimowe muszą być ciepłe, by można było komfortowo wypoczywać. Nie będziemy się dobrze czuli, jeśli będą nam marzły ręce czy nogi, albo warunkiem dobrego wypoczynku będzie ciepły dres zamiast pidżamy.

Wiele osób uważa kołdry i poduszki puchowe za jedyne rozwiązanie dla mroźnych miesięcy. Pozostaje jednak grupa ludzi, która cierpi na rozmaite alergie i nie może korzystać z tego typu pościeli. Producenci wysokiej jakości poduszek i kołder starają się gęsi puch pakować w materiały nieprzepuszczalne, by nie przedostawał się on na zewnątrz i nie powodował uczulenia. Najważniejsza jest jednak możliwość częstego prania takiej pościeli, by eliminować z niej kurz i różne drobnoustroje.

Zarówno kołdry i poduszki zimowe, jak i letnie mogą być też wykonane z materiałów sztucznych. Pakowany jest wówczas do nich poliester, włókna syntetyczne czy granulowany silikon. Tego typu pościel łatwo jest prać, nie jest ciężka, a stanowi doskonałe źródło ciepła, dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Należy zawsze pamiętać o wietrzeniu pościeli po nocy, zanim zapakujemy ją do pojemnika czy specjalnej szuflady. Natychmiastowe chowanie jej sprzyja namnażaniu się bakterii i innych czynników alergizujących.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Świat Pościeli
  2. Producent oraz dystrybutor pościeli
  3. Wybór mebli ogrodowych
  4. Pozytywy stosowanie terapii magnetycznej w pościeli zdrowotnej
  5. Pościel dziecięca
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.