Wybieramy stację pogodową

  • Sharebar

Kilka najbliższych miesięcy to czas, kiedy musimy szczególnie zwracać uwagę na to jak się ubieramy, aby nie narazić naszego organizmu na wyziębienie. Warunki pogodowe mają wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na samopoczucie. Dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie, które zapewni nam kompleksową informację o aktualnej pogodzie.

Lepiej wiedzieć więcej

Może się wydawać, iż posiadanie w domu stacji pogodowej to zbędny luksus. W końcu możemy sobie zamontować za oknem zdecydowanie tańszy termometr, a warunki biometeorologiczne obejrzeć sobie dzień wcześniej w telewizji lub sprawdzić w internecie. Domowa „pogodynka” nie wymaga jednak od nas siedzenia przed telewizorem i wyczekiwania prognozy na najbliższe dni, ani włączania komputera. Warunki pogodowe możemy sprawdzić w najprostszy z możliwych sposobów – wystarczy rzucić okiem na stację pogody. Przed wyjściem z domu szybko dowiemy się czy lepiej założyć dodatkowy sweter czy może przyda nam się jednak parasolka. Wieczorami natomiast uzyskamy informację o temperaturze w nocy, co pozwoli nam zadecydować o tym, czy możemy zostawić otwarte okno w sypialni. Pamiętajmy, że żadne prognozy nie są jednak pewne w 100% – zarówno te podawane w prognozach w telewizji, jak i te w stacjach pogodowych. Urządzenia tego typu mają jednak 70-75% skuteczności prognoz, natomiast modele meteorologii profesjonalnej o 15% więcej. Różnica jest zatem niewielka, a my niewielkim kosztem zyskujemy w domu praktycznie pewną informacją pogodową.

Możliwości domowych stacji pogodowych

Wybór urządzeń służących do monitorowania pogody w domu jest obecnie bardzo szeroki. Producenci oferują nam modele o różnych stopniu rozbudowania – od klasycznych, analogowych wersji, aż po wielofunkcyjne urządzenia. Dzięki temu bez problemu dopasujemy stację pogodową do naszych potrzeb i wymagań. Nie ma bowiem sensu kupowania rozbudowanego urządzenia, które nie będzie w pełni wykorzystywane. Wersje analogowe są nam zapewne dobrze znane, bowiem wyglądem przypominają one klasyczne zegary ścienne. Stacja tego typu składa się zazwyczaj z termometru, barometru oraz higrometru. Dzięki temu możemy sprawdzić odpowiednio temperaturę, ciśnienie i wilgotność. Minusem modeli analogowych jest fakt, iż urządzenia te nie dostarczają nam informacji o warunkach panujących na zewnątrz. Z tego względu zdecydowanie lepiej sprawdzają się modele elektroniczne, które posiadają dodatkowe czujniki. Dzięki temu uzyskujemy informacje zarówno o warunkach panujących w mieszkaniu, jak i tych z dworu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Pogodowe stacje przyszłości
  2. Wybieramy sprzęty do domu
  3. Jak wybierać stacje pogody?
  4. Rolety okienne – wybieramy
  5. Wybieramy drzwi wejściowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.