Wybieramy drzwi wejściowe

drzwi do domu
  • Sharebar

Budując nowy dom czy też kupując mieszkanie jednym z istotnych elementów będącym wręcz wizytówką nowego lokum są drzwi wejściowe. Powinny mieć one klika cech dzięki, którym będziemy się czuli za nimi bezpiecznie oraz takie, które sprawią, że będą pięknym zaproszeniem do wejścia w progi domu lub mieszkania.

 Po pierwsze bezpieczeństwo

Drzwi wejściowe mają nas chronić przed włamaniami i nieproszonymi próbami dostania się do środka. Poszukując drzwi zwrócić szczególną uwagę trzeba na to z czego wykonane są takie drzwi. Znajdziemy zatem tu drewno, plastik i metal. Na drzwi frontowe najbardziej nadają się te wykonane z metalu – są trwałe, ognioodporne i trudno je sforsować. Zwróćmy również uwagę na to czy drzwi, które się nam podobają maja odpowiednie atesty, blokady antywłamaniowe oraz zamontowane już fabrycznie zamki atestowanych firm. Istnieje wielu producentów oferujących tego typu „pancerne” drzwi, wiele z nich możemy obejrzeć i kupić w Leroy Merlin. Uzyskamy wtedy również poradę specjalisty z działu, który z chęcią pomoże dokonać wyboru.

Po drugie styl

Wybierając drzwi frontowe trzeba pamiętać o tym żeby pasowały do ogólnego stylu w jakim prezentuje się dom. Chodzi tu o ich pełen wygląd – ilość przeszklenia, kolorystykę. Drzwi te jako wizytówka powinny odzwierciedlać również nas, naszą gościnność i wyczucie stylu. Dlatego przy projekcie domu decyzje o drzwiach powinien podjąć przyszły właściciel, a nie architekt. Przy wyborze drzwi do mieszkania ma to mniejsze znaczenie i wybrać można te, które się najbardziej podobają.

Po trzecie montaż

Szukając drzwi wybierzmy opcję z montażem wszystkiego włącznie z ościeżnicą. Specjaliści przyjadą i wprawią drzwi bardzo szybko. Zwłaszcza chodzi tu o te antywłamaniowe, których montaż nie należy do najłatwiejszych. Pamiętajmy też, że drzwi frontowe według zarządzenia unijnego powinny się otwierać na zewnątrz – jest to ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców np. podczas zawalenia czy wybuchu drzwi takie będą wypchnięte na zewnątrz i umożliwią ucieczkę.

Drzwi do szczęścia

Posiadanie własnego lokum to wielkie szczęście. Zadbajmy zatem żeby drzwi przez które do niego wchodzimy były odpowiednio zabezpieczone i zamontowane oraz aby pięknie wyglądały.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Drzwi przeciwpożarowe
  2. Drzwi wewnętrzne i radiowezeł
  3. Fachowy zakup drzwi
  4. Drzwi drewniane wyróżnia szereg zalet
  5. Jakie drzwi drewniane wybrać
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.