Wszechstronne zastosowania biopreparatów

  • Sharebar

Oczyszczanie ścieków może odbywać się sposobem mechanicznym lub biologicznym.Ta druga metoda jest możliwa dzięki specjalistycznym biopreparatom zawierającym enzymy lub mikroorganizmy, które przyczyniają się do rozkładu związków organicznych, redukcji nieprzyjemnych zapachów, udrażniania kanalizacji poprzez zapobieganie powstawaniu złogów, kożuchów, osadów itp.

Ścieki powstają zarówno w gospodarstwach domowych, jak i zakładach przemysłowych, firmach działających w różnego rodzaju branżach. Każdy z tych podmiotów może korzystać ze specjalnie dobranych biopreparatów, które pozwolą skutecznie oczyścić ścieki i pozbyć się groźnych odpadów różnego pochodzenia.

Biopreparaty mają wiele specjalistycznych zastosowań. Doskonale radzą sobie z oczyszczaniem ścieków komunalnych, przydomowych, jak i przemysłowych.

W komunalnych oczyszczalniach ścieków biopreparaty mogą spełniać wiele funkcji – np. zapobiegać puchnięciu osadu czynnego, poprawiać jego właściwości, hamować rozwój niebezpiecznych bakterii nitkowatych. Dodatkowo biopreparaty są proste w stosowaniu, obniżają koszty utrzymania oczyszczalni, zwiększają jednocześnie jej skuteczność.

Jeśli chodzi o warunki domowe, tu również biopreparaty mają swoją rolę do odegrania. Na rynku dostępne są preparaty do szamba, przydomowej oczyszczalni, tradycyjnej kanalizacji, ale także do kompostowania odpadów w ogrodzie, oczyszczania oczek wodnych czy też do czyszczenia w domu. Są to środki ekologiczne, bezpieczne nie tylko dla środowiska naturalnego, fauny i flory, ale przede wszystkim dla człowieka.

Przyspieszanie rozkładu fekaliów, tłuszczów, białek itp., zapobieganie niedrożności, upłynnianie elementów stałych, odnawianie pożądanej mikroflory bakteryjnej, usuwanie nieprzyjemnych zapachów to podstawowe zadania biopreparatów. Od sprawnej instalacji sanitarnej zależy komfort użytkowników, a właściwa eksploatacja i konserwacja zapobiega awariom i różnego rodzaju usterkom. Stosując nowoczesne i dobrze dobrane biopreparaty, mamy wpływ na poprawę stanu naszej instalacji domowej.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Przydomowa oczyszczalnia roślinna
  2. Rozwiązania problemu kanalizacji
  3. Sposoby pozbywania się ścieków
  4. Przydomowa gospodarka ściekowa
  5. Jak rozwiązać problem z kanalizacją?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.