Wewnętrzne schody drewniane

  • Sharebar

Wybór schodów wewnętrznych, wbrew wszelkim pozorom, wcale nie jest prostą sprawą. Należy bowiem pamiętać, że element ten nie będzie spełniał wyłącznie funkcji czysto praktycznej, ale także dekoracyjną. Czy w tym kontekście popularne schody drewniane sprawdzą się wystarczająco dobrze? Sprawdźmy to.

SCHODY MUSZĄ BYĆ NIE TYLKO TRWAŁE…
Wykańczanie wnętrza dwupoziomowego mieszkania lub domu zawsze wiąże się z koniecznością wyboru rodzaju schodów, które połączą parter z poziomem. W każdym przypadku decyzja ta powinna zostać dokładnie przemyślana, gdyż nie wolno nam zapominać, że schody będą musiały nam służyć przez wiele lat. Schody z drewna charakteryzują się niezwykłą trwałością, dzięki której unikniemy kosztownej konieczności ich wymiany, bowiem zazwyczaj cykl ich “życia” jest równy długości użytkowania całego domu. Ogromną zaletą schodów drewnianych jest także możliwość ich łatwej i bezproblemowej adaptacji do konkretnego pomieszczenia. Drewno jest materiałem, z którego bez problemu wykonamy niemal każdy rodzaj schodów – od prostych, aż po kręcone.

…ALE TAKŻE ATRAKCYJNE
Czasy kiedy schody traktowane były “po macoszemu” minęły już bezpowrotnie. Dziś ten element wyposażenia użytkowego jest dumnie eksponowany, często pełniąc rolę stylistycznego motywu przewodniego, wokół którego skupiony jest design całego pomieszczenia. Wewnętrzne schody drewniane mogą zostać dopasowane do każdej aranżacji stylistycznej – od nowoczesnej, przez minimalistyczną, aż po klasyczną. Tak szeroki wachlarz zastosowań wynika przede wszystkim z faktu, że drewno to materiał, który idealnie pasuje do niemal każdego elementu wykończeniowego, wykonanego z dowolnego tworzywa. Aluminiowe balustrady? Jak najbardziej! A może preferujesz lekkość formy i minimalizm szkła? Czemu nie! Tak naprawdę wszystko zależy od naszej koncepcji i indywidualnych preferencji, jednak w każdym przypadku można uzyskać niezwykle ciekawy efekt designerski, który nada wnętrzu świeży, niepowtarzalny styl i doda mu nieco charakteru.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Schody drewniane – nowoczesność z elegancją
  2. Funkcjonalne schody mieszkalne
  3. Schody nie tylko połączeniem pięter
  4. Schody nowoczesne
  5. Drzwi i schody kluczem do pięknego domu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.