Wentylacja i klimatyzacja

klimatyzacja w domu
  • Sharebar

Wszyscy wiemy, jak ważne są dobrej jakości wentylatory w naszych kuchniach i łazienkach. Trudno dziś wyobrazić sobie kuchnię bez okapu ze sprawnym wyciągiem. Dzięki niemu zapachy, które powstają podczas gotowania czy smażenia nie przedostają się do innych pomieszczeń, a na ścianach nie gromadzi się wilgoć. Wentylatory łazienkowe szybko usuwają nadmiar wody w powietrzu po kąpieli, co zabezpiecza pomieszczenie przed powstawaniem grzybów czy pleśni. Stają się niezbędne, gdy w łazience nie ma okna, które pozwalałoby ją skutecznie wywietrzyć.

Coraz częściej w nowoczesnym budownictwie spotykamy klimatyzatory, które umożliwiają utrzymanie w pomieszczeniach stale świeżego powietrza o wybranej przez nas temperaturze. Gorzej sytuacja wygląda w starszych domach i mieszkaniach, gdzie latem niezbędne stają się wentylatory zakupione w sklepach AGD. Nie poprawiają one jakości powietrza, ale potrafią je nieco ochłodzić w trakcie upałów. Nie jest to jednak komfortowe rozwiązanie, ze względu na silnie odczuwany ruch powietrza i hałas pracujących łopatek wiatraka.

Bardzo modne ostatnio stały się eleganckie wentylatory sufitowe, połączone z górnym oświetleniem. Są nie tylko funkcjonalne, ale i stanowią niebanalny element ozdobny. Zazwyczaj wykonane są z drewna i doskonale wówczas pasują do wnętrz urządzonych w stylu kolonialnym czy też klasycznym. Możemy w dowolnym momencie uruchomić wiatrak lub też traktować całość jedynie jako ozdobną lampę sufitową. Zaletą takiego rozwiązania jest brak stojących wentylatorów, które często zajmują dużą przestrzeń.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Klimatyzacja Krosno
  2. Klimatyzacja warszawa
  3. Klimatyzacja – urządzenie które ułatwia życie
  4. Dla kogo klimatyzacja?
  5. Klimatyzacja Montaż
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.