Wanna kontra prysznic

  • Sharebar

Wanna czy prysznic – zastanawia się wiele osób, które remontują lub urządzają łazienkę w swoim domu czy mieszkaniu. Zazwyczaj przestrzeń jest dość mocnym ograniczeniem, dlatego nie możemy sobie pozwolić na oba elementy wyposażenia, które stanowiłyby idealne połączenie. Z uwagi na raczej małą powierzchnię łazienek w mieszkaniach wybór musi być jednoznaczny. Aby go dokonać, trzeba przeanalizować styl życia oraz upodobania i zwyczaje wszystkich domowników.

Zalety wanny

Z pewnością wanna jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących relaksujące długie kąpiele w piance. Nie zastąpi ich żaden nawet najnowocześniejszy prysznic. Jeśli zdecydujemy się na wannę z hydromasażem, możemy we własnym domu zorganizować SPA, którego pozazdroszczą nam wszyscy znajomi. Hydromasaż to wzbogacenie naturalnego, dobroczynnego wpływu wody na organizm ludzki. Jego właściwości terapeutyczne są nieocenione. Działa na wiele schorzeń i problemów zdrowotnych o różnym podłożu – dość wymienić problemy z przemianą materii, dolegliwości bólowe w obszarze kręgosłupa, stany pourazowe, napięcie mięśniowe po intensywnym treningu, stres, problemy z krążeniem itd. Więcej na temat dobrodziejstw hydromasażu znajdziecie na tej stronie.

Nie trzeba jednak kupować wanny z hydromasażem, by docenić walory ciepłej kąpieli z ulubionym olejkiem zapachowym zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy szukamy różnych sposobów na ogrzanie się.

Wanna jest popularna także wśród rodzin z dziećmi, bowiem najmłodsi wprost uwielbiają zabawy w trakcie kąpieli, których nie może zapewnić im prysznic.

Dodatkowo w wannie możemy wykonać ręczne pranie, jest to więc element wyposażenia łazienki charakteryzujący się większą uniwersalnością w porównaniu z prysznicem. Przegrywa jedynie wśród osób starszych czy niepełnosprawnych, które mogą liczyć na dużo większy komfort użytkowania w przypadku kabiny prysznicowej.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wanna czy prysznic – odwieczny dylemat
  2. Ceramika sanitarna
  3. Dachówka kontra blacha – wybór dachu
  4. Łazienka jako świątynia naszego ciała
  5. Przedszkola kontra nianie w Warszawie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.