Wanna czy prysznic – odwieczny dylemat

  • Sharebar

Wybór między wanną i prysznicem jest równie problematyczny jak między Colą i Pepsi. Gdy ludzie mają bardzo mały metraż, to wybierają prysznic, jednak co zrobić, gdy mamy możliwość wyboru tych obu rzeczy? Na co się zdecydować?

Wanna na pewno bardziej sprzyja relaksowi i można w niej spędzić więcej czasu bez zużycia większej ilości wody. Korzystanie z prysznica wiąże się natomiast po prostu z myciem się. Są oczywiście kabiny prysznicowe, które mają wiele relaksujących funkcji – zobacz Również pomagają się odprężyć i zadbać o ciało w maksymalnie komfortowych warunkach. Jednak za wanną przemawia możliwość pozycji leżącej, a ta, jak wiemy, jest najdogodniejsza do kontemplowania i oddania się marzeniom.

Jeśli chodzi o zużycie wody, to prysznic jest bardziej ekonomiczny. W ciągu minuty zużywa się maksymalnie ok. 30 litrów wody, podczas gdy w wannie nawet 100! Rozsądnie byłoby powtórnie wykorzystać pozostałą wodę z wanny, ale to mało popularna metoda i niewiele osób tak robi. A taką wodą można np. umyć samochód. Jest tez parę innych możliwości, wystarczy ruszyć głową, jeżeli rzeczywiście zależy nam na oszczędności.

W przypadku posiadania dzieci rozsądniejszym wyjściem jest wanna, ponieważ pod prysznicem musiałyby być pod stałą obserwacją rodziców. A to dla obu stron mogłoby być uciążliwe. Dlatego trzeba zagospodarować przestrzeń w naszym mieszkaniu nie sugerując się modą, a potrzebami.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Łazienka jako świątynia naszego ciała
  2. Plock czy Wloclawek?
  3. Malowanie farbami akrylowymi czy lateksowymi?
  4. Jaką kabinę prysznicową wybrać?
  5. Umowy franczyzowe – czy korzystne
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.