Urządzanie sypialni

  • Sharebar

Miejsce, w którym śpimy ma bardzo istotne znaczenie dla komfortu naszego snu. Najlepiej jeśli jest to sypialnia z dużym wygodnym łóżkiem i sporą ilością przestrzeni.

Wystrój sypialni powinien sprzyjać relaksowi i odpoczynkowi, warto stworzyć z sypialni oazę, w której nie będzie ani telewizora, ani komputera – w zamian przyda się radio i dobra książka. Dużą ilość dodatków, ozdób lepiej przeznaczyć do salonu, w sypialni starając się ograniczyć ilość tzw. łapaczy kurzu.

Przestrzeń powinna być przytulna i komfortowa, warto urządzając to pomieszczenie zastanowić się nad funkcjonalizmem ustawienia poszczególnych elementów.

Niezbędne elementy każdej sypialni to:
- Łóżko z wygodnym zagłówkiem
- Szafka nocna, w której znajdzie się miejsce na książkę, chusteczki i inne drobiazgi
- Lampka przy łóżku z łatwo dostępnym wyłącznikiem
- Zasłony, rolety, żaluzje – wszystko, czym można odciąć dostęp światła do wewnątrz pomieszczenia. Konieczne do stworzenia intymnej atmosfery oraz dla osób pracujących w nocy, a śpiących za dnia.
- Pościel – kołdry, poduszki, prześcieradła, poszewki. Ważne by pościel była przyjemna w dotyku, pasowała kolorystycznie do wystroju sypialni.

Co zapewnia nam zdrowy sen:
- dobry materac, umożliwiający odpowiednie ułożenie kręgosłupa
- dobrze dobrana pościel (np. poduszka z pianki termoelastycznej, w przypadku alergii powinny to być kołdry i poduszki syntetyczne, z tkanin antyroztoczowych)
- przewietrzone pomieszczenie.

Dzisiaj bardzo modnym i chętnie wykorzystywanym elementem wyposażenia i aranżacji wnętrz są kominki, zwłaszcza biokominki, niewymagające odprowadzenia kominowego. Jest to ciekawy sposób na wykreowanie wyjątkowej atmosfery i klimatu w sypialni.

Urządzając sypialnię warto połączyć estetykę z komfortem i funkcjonalizmem, można też pokusić się o odrobinę szaleństwa, na przykład montując kominek oraz nadać wnętrzu pewien rys indywidualny, który można osiągnąć np. poprzez zawieszenie swoich zdjęć, upamiętniających ważne chwile.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Skompletuj wyposażenie sypialni
  2. Wyposażenie sypialni
  3. Meble do sypialni
  4. Czas na zmiany w sypialni
  5. Zmiana wystroju sypialni
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.