Urzadzanie mieszkania z pokojami przechodnimi

aranżacja wnętrz
  • Sharebar

Urządzenie mieszkania z przechodnimi pokojami w taki sposób, aby mieszkanie takie było funkcjonalne i wygodne nie jest sprawą prostą. Dobrym pomysłem na urządzenie mieszkania w amfiladzie może być wyburzenie niektórych ścian.

Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku mieszkań o niewielkim metrażu (do 46 m kwadratowych). Najlepiej będzie urządzić mieszkanie wyburzając ściankę działową, która znajduje się pomiędzy salonem a kuchnią. Możemy także poszerzyć otwory drzwiowe. Wyburzając ściankę działową pomiędzy salonem a kuchnią powiększymy nawet nieznacznie, bo zaledwie o 0,35 m powierzchnię mieszkania. Poprzez wyburzenie wspomnianej ścianki działowej przedpokój powiększy się optycznie, będzie to jednocześnie pomieszczenie o bardziej zrównoważonych proporcjach.

Bardzo interesującą propozycją jest także zamontowanie drzwi przesuwanych w miejsce tradycyjnych drzwi otwieranych. Takie drzwi warto pozbawić ościeżnicy, wtedy idealnie stopią się ze ścianą. Drzwi przesuwane można zamontować nawet w otworach drzwiowych prowadzących do łazienki. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwanych zaoszczędzimy nieco miejsca, które jest szczególnie cenne w mieszkaniach o małym metrażu. W niewielkim mieszkaniu warto zamontować także otwierane na zewnątrz drzwi wejściowe. To także sposób na zaoszczędzenie cennej przestrzeni.Warto też zadbać o odpowiednie modelowanie przestrzeni światłem – co pozwala na optyczne poszerzenie wybranych powierzchni (i zacienienie tych miejsc, które chcemy ukryć) – więcej o lampach i oświetleniu, np, na tej stronie.

Urządzanie od nowa tak przebudowanego mieszkania znacznie nam ułatwią płyty gipsowo-kartonowe. Można z nich wykonać obudowy, którymi zostaną zasłonięte rury od pionów kanalizacyjnych, można wykorzystać je także do wykonania półek. Na takich półkach bez problemu pomieścimy domową biblioteczkę. Bardzo dobrym pomysłem, który optycznie poszerzy wąskie pomieszczenie to ułożenie w takim pomieszczeniu desek podłogowych w poprzek pomieszczenia. Taki sposób montażu paneli lub desek podłogowych skutecznie poprawi proporcje wąskiego pomieszczenia. Z kolei optycznie podwyższymy każde wnętrze wstawiając do niego niskie komody i kanapy. Dobrze, aby było to meble koloru białego.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.0/5 (1 oddanych głosów)
Urzadzanie mieszkania z pokojami przechodnimi, 3.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Tanie urządzanie mieszkania
  2. Mieszkania Bydgoszcz
  3. Mieszkania dla rodzin
  4. Mieszkania Warszawa
  5. Mikro mieszkania w Polsce
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.