Urządzamy wymarzony pokój dla przedszkolaka

wystrój wnętrza
  • Sharebar

Urządzając pokój dla dziecka w wieku przedszkolnym, należy brać pod uwagę jego funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Warto wydzielić część służącą do zabawy, nauki oraz miejsce do spania. Meble muszą być solidnie wykonane, z doskonałej jakości materiałów, bezpiecznych dla dziecka. Dlatego rodzice stawiają na coraz bardziej wyszukane meble czy fotele do pokoi dziecięcych.

Każdy czterolatek potrzebuje już własnego kąta. Miejsca służącego nie tylko do zabawy, ale także takiego, gdzie w spokoju wykona pracę zadaną w przedszkolu lub po prostu wypocznie po wyczerpującym dniu. Najistotniejszą kwestią jest odpowiednie umeblowanie. Dziecięcy pokój powinien być jak najbardziej użyteczny, łącząc w sobie sypialnię z wygodnym łóżkiem, plac zabaw oraz miejsce do nauki z biurkiem i krzesłem. Nierzadko przedszkolak zaprasza kolegów, dlatego ważne jest wyznaczenie w miarę możliwości wolnej przestrzeni na zabawę. Przy wyborze mebli i kolorowych tapet warto kierować się upodobaniami pociechy tak, by pokój stał się jej prywatnym azylem, w którym poczuje się komfortowo.

Łóżko, krzesło i biurko

Poza doborem odpowiedniego łóżka – solidnego, wyposażonego w doskonałej jakości materac, niezbędne jest biurko z wygodnym, praktycznym fotelem. Jeżeli mamy wystarczającą ilość miejsca, dodatkowo możemy ustawić niewielkich rozmiarów stolik z kilkoma krzesłami na wypadek odwiedzin. Szafa oraz komoda pomieszczą wszystkie ubrania i buty dziecka. Warto zaopatrzyć się także w zestaw kolorowych pojemników na zabawki, co ułatwi zachowanie porządku i wzmocni efekt wizualny. Wybierając krzesło, na którym nasza pociecha będzie siedzieć przy biurku, należy wziąć po uwagę przede wszystkim komfort użytkowania oraz jakość jego wykonania. Konstrukcja musi być stabilna, siedzisko usztywnione, z możliwością regulacji wysokości, a oparcie profilowane. Pod stolik i krzesła położyć można mały dywanik z wielobarwnym motywem. Każdego przedszkolaka ucieszą fotele obrotowe czy bujane, w których wypocznie po zabawie. Całości dopełnią tęczowe zasłony zawieszone w oknie. Należy pamiętać o tym, że pokój musi być jasny i słoneczny, co jest niezwykle korzystne zwłaszcza podczas nauki. W związku z tym, biurko i fotel ustawmy jak najbliżej źródła światła. Właściwie zaaranżowany pokój posłuży naszemu dziecku przez kilka najbliższych lat, dlatego urządźmy go praktycznie, ale z pomysłem.

http://www.centrumkrzesel.pl
VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 4.0/5 (1 oddanych głosów)
Urządzamy wymarzony pokój dla przedszkolaka, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Jak urządzić pokój dla dziewczynki?
  2. Udekoruj pokój dziecka
  3. Urządzamy mały salon
  4. Idealny pokój dziecięcy
  5. Urządzamy dziecku kącik do spania
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.