Urządzamy kawalerkę

kawalerka
  • Sharebar

Każde wnętrze jest odpowiednio urządzone. Najłatwiej tą czynność wykonuje się na dużych powierzchniach, ponieważ nic nas nie ogranicza. Co innego, gdy jakieś małżeństwo wynajmuje kawalerkę, ponieważ na większe mieszkanie ich nie stać. Ma ona zazwyczaj z 30 m2 także bardzo mało, a musi się w niej znaleźć wszystko co jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Rozmieszczenie pomieszczeń

W mieszkaniu o małej powierzchni ważne jest odpowiednie usytuowanie pomieszczeń. Właściwe ich ułożenie sprawi, że będą one funkcjonalne i praktyczne. Gdybyśmy mieli możliwość zbudowania kawalerki od podstaw to najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby przez środek znajdował się mały wąski korytarzyk. A w nim z jednej strony wielka, wbudowana szafa, w której można przechowywać zupełnie wszystko. Po przeciwnej stronie najlepiej, żeby znajdowała się łazienka, której ścianą będzie sąsiadować z małą kuchnią, a raczej aneksem kuchennym. Wychodząc z kuchni możemy znaleźć się w naszym przytulnym saloniku, a tuż za nim może być miejsce do pracy i relaksu. Sposobów rozmieszczenia pomieszczeń w takim małym mieszkanku nie ma zbyt wiele, ponieważ powierzchnia nie jest tu duża. Każdy zapewne chce mieć w swoim mieszkaniu zachowaną pewną prywatność, ale w kawalerce takie coś jest bardzo trudne do zrealizowania.

Jak zaoszczędzić powierzchnię

W małych mieszkaniach ważne jest, aby wszelkie meble stawiać z głową. Ich odpowiednie rozmieszczenie i rodzaj sprawią, że zostanie zachowane trochę wolnej przestrzeni. W takim miejscu najlepiej mieć łóżko rozkładane, które na noc będzie duże i wygodne, a w dzień małe i praktyczne. Stół też powinien mieć regulowaną wielkość, ponieważ na co dzień nie jest on potrzebny duży lecz tylko wtedy, gdy mamy gości. Warto zrobić sobie taki specjalny podest, pod którym możemy schować rożne rzeczy, np. pościel czy koce. Szafa wnękowa to również dobre rozwiązanie, ponieważ w niej możemy przechowywać nie tylko ubrania, ale także jakiś odkurzacz. W łazience nad pralką, warto umieścić jakąś półkę, w której mogą być przechowywanie chociażby jakieś środki czystości. Sposobów na zaoszczędzenie powierzchni w kawalerce jest wiele, trzeba tylko mieć dobrą wyobraźnię i duże chęci.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Urządzamy mały salon
  2. Urządzamy mieszkanie dwupoziomowe
  3. Urządzamy wymarzony pokój dla przedszkolaka
  4. Urządzamy dziecku kącik do spania
  5. Porady udostępnione przez Leroy Merlin
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.