Szafki na buty, jaką wybrać?

  • Sharebar

Szafka na buty jest jednym z najbardziej niedocenianych sprzętów w domu. Myśląc o wyposażeniu wnętrz, skupiamy się raczej na gwoździach programu, typu: narożnik, łóżko czy stół. Co tam jakaś szafka, przecież buty będziemy trzymać w dużej szafie, prawda? Otóż… nieprawda.

Okej, może buty na inną porę roku upchamy gdzieś do garderoby, ale nie ma ludzkiej siły, by zmusić wszystkich domowników (zwłaszcza dzieci) do grzecznego chowania obuwia na miejsce za każdym razem, kiedy przekroczą próg domu. To samo dotyczy naszych gości – nawet, jeśli poprosimy ich o nieściąganie obuwia, większość i tak nie posłucha (szczególnie przy złej pogodzie), więc nasz przedpokój wkrótce zapełni się butami i bucikami różnych rozmiarów. Warto więc od razu oszczędzić sobie stresów i zakupić fajna, funkcjonalną szafkę na buty.

Doskonałej jakości szafki na buty, i to w różnych wielkościach, wzorach, kolorach, stylach i cenach, możemy znaleźć pod adresem otomeble.com.pl. Wybór jest spory – jak więc wybrać szafkę idealną? Wybór zależy od dwóch czynników: naszego gustu i rozmiarów naszego przedpokoju. O gustach ponoć nie należy dyskutować, skupmy się więc na przedpokoju – często bowiem wymiary i kształt tego pomieszczenia będą determinować nasze wybory.

Jeżeli w naszym domu czy też mieszkaniu posiadamy spory przedpokój, możemy puścić wodze fantazji i już od progu oznajmić światu, kim jesteśmy i jaki jest nasz styl. W zależności od naszych upodobań, możemy więc wybrać szafkę o nowoczesnej, prostej formie lub przeciwnie stylizowaną na starą, o metalowych, fikuśnych nóżkach. W każdym jednak przypadku warto wybrać taki model szafki na buty, który będzie wyposażony w wygodne, najlepiej tapicerowane siedzisko, dzięki czemu nawet starci domownicy czy goście, będą mogli zmienić obuwie w komfortowych warunkach.

Jeżeli nasz przedpokój nie jest wielkim hallem, ale jednocześnie musi pomieścić sporą ilość butów (bo mamy dużo dzieci, dużo gości, albo po prostu dużo par butów), najlepszym wyjściem będzie zakup wysokiej szafki na buty, takiej, jak np. Gama 5. W jej wnętrzu możemy zamontować albo klasyczne półki, albo specjalne uchwyty na buty, dzięki czemu mebel pomieści naprawdę imponujące ilości obuwia. Szafka na buty jest dodatkowo wyposażona w specjalne siłowniki, zamontowane w drzwiczkach, dzięki czemu, nawet przy solidnym wypakowaniu, nie otworzy się samoistnie pod ciężarem butów.

Jeżeli natomiast posiadamy niewielką kawalerkę, wyposażaną w jeszcze mniejszy przedpokój, naszym priorytetem będzie maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie nie przeciążanie jej ogromnym, choć pakownym meblem. W takich warunkach najlepszym wyborem będzie mała, metalowa szafka, wyposażona w wygodne siedzisko. W małych pomieszczeniach jeden mebel powinien łączyć kilka funkcji, tak, aby w komfortowy sposób zaaranżować niewielką przestrzeń, zaś lekka, a jednoczenie funkcjonalna szafka, będąca jednocześnie krzesłem, sprawdzi się idealnie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (2 oddanych głosów)
Szafki na buty, jaką wybrać?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.