Sypialnia – domowa oaza

  • Sharebar

Zmęczenie, stres, hałas i ogromne tempo, które wiążą się z życiem w wielkim mieście i niejednokrotnie towarzyszą wielu z nas niemal codziennie, sprawiają, iż wzrasta w nas tęsknota do życia bliżej natury.Spełnieniem marzeń okazuje się być spacer po lesie, czy tydzień spędzony na wsi. Jednak nie zawsze jest to możliwe, często dopiero w czasie wakacji czy urlopu, które zwykle i tak trwają zbyt krótko, byśmy rzeczywiście mogli odpocząć.

Dlatego, choć pomysł ten może wydać się niewystarczający, może warto zastanowić się nad stworzeniem sobie własnej oazy spokoju we własnym domu. Na przykład, stwórzmy coś w stylu rustykalnym.

Kuchnia, czy łazienka urządzone w stylu rustykalnym, to żadna nowość. Jednak to nie tam odpoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy sił na dzień następny. Dla większości z nas domową oazą spokoju powinna się stać sypialnia.

Centralne miejsce w sypialni urządzonej w stylu rustykalnym (tak zresztą jak w każdej innej) zająć powinno oczywiście łóżko. Duże łóżko, wyposażone w wygodne materace i odpowiedni zagłówek, zagwarantuje nam odpowiedni komfort wypoczynku.

Chcąc nadać mu nasz rustykalny charakter, wystarczy zamiast satynowej narzuty zasłać je ciepłym, wełnianym kocem z frędzlami. Obok łóżka postawić możemy szafki z jasnego, lakierowanego drewna oraz bujany fotel z wikliny.

Ważne, by wszystko to było utrzymane w jasnych, stonowanych barwach. Najlepsze będą piaskowe beże, szarości, a także brązy.

Dla wzmocnienia efektu rustykalnego, okna sypialni można przesłonić roletami z płótna, lub jasnego drewna.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Artykuły dekoracyjne
  2. Jakie meble wybrać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.