Światło w łazience, na co zwracać uwagę?

  • Sharebar

Łazienka to co prawda niewielkie pomieszczenie, ale nie oznacza to wcale, że wybór oświetlenia do niej powinniśmy traktować po macoszemu. Wbrew pozorom spędzamy tutaj bardzo wiele czasu, czy to przy porannej toalecie, czy też biorąc prysznic po pracy albo długą kąpiel wieczorem – światło powinno być tak dobrane, aby odpowiednio oświetlać całą przestrzeń.

Jeśli nie posiadamy naprawdę małej łazienki to warto pomyśleć o zamontowaniu w niej dwóch rodzajów światła. Jedno główne, umieszczone w centralnej części sufitu i drugie, które będzie oświetlało przestrzeń koło lustra. Jeśli chodzi o to pierwsze to możliwości wyboru odpowiedniego kształtu lampy jest naprawdę bardzo wiele. Można zastosować na przykład plafoniery, chociaż tak naprawdę możliwości jest dużo. Producenci prześcigają się w oferowaniu klientom mnogości wzorów, kształtów i różnorodnych materiałów z których wykonane jest oświetlenie (na przykład flush ceiling light Manchester).

W przypadku oświetlenia lustra dobrym rozwiązaniem będzie montaż listw świetlnych nad lustrem i koło jego bocznych krawędzi. Można również zainstalować kinkiety wyposażone w świetlówki lub ewentualnie żarówki, ale o mocy nie mniejszej niż 60 Watów. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie możliwe dobre i równomierne oświetlenie twarzy, bez pojawiających się cieni, co ma duże znaczenie przy takich codziennych czynnościach pielęgnacyjnych jak chociażby robienie makijażu, czy też golenie.

Dobrze dobrane oświetlenie będzie spełniało doskonale funkcję zarówno praktyczną, jak i estetyczną, budując odpowiedni nastrój łazienki.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Światło w łazience, na co zwracać uwagę?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Na co zwracać uwagę wybierając księgowego
  2. Kładziemy kafelki w łazience
  3. Jakie światło dają żarówki led?
  4. Światło jest niezbędne w każdej dziedzinie życia
  5. Na co zwrócić uwagę wybierając meble łazienkowe ?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.