Styl nowojorski w naszym domu

  • Sharebar

Dodatki w zygzaki, wzory heksagonalne, pasy i romby to elementy charakterystyczne dla stylu nowojorskiego, typowe między innymi dla stylu retro. Wzory geometryczne obecne są na tkaninach, tapetach, a nawet płytkach ceramicznych. A ponieważ mowa o stylu rodem z Nowego Yorku, elementem, który doskonale się z takimi wzorami łączy, jest cegła, zwłaszcza malowana.

Dodatki domowe w geometryczne wzory i zygzaki charakteryzują się przede wszystkim wyrazistością, która potrafi wprowadzić nowojorski klimat do mieszkania. Elementy tekstylne  żywych i kontrastujących kolorach, jak dywan w paski czy poduszki w zygzaki, potrafią ożywić pomieszczenie w stonowanych barwach, jak na przykład pokój dzienny, w którym dominują beże.

Nie możemy jednak zapomnieć, że decydując się na wprowadzenie do swoich wnętrz elementów w stylu nowojorskim, nie można poprzestać na jednym elemencie, gdyż będzie on wybijał się na pierwszy plan, nie mówiąc już o tym, że w ten sposób nie uwydatnimy stylu. Tutaj konieczna jest równowaga i konsekwencja. W pomieszczeniu musi znaleźć się więcej wzorzystych i wyrazistych elementów, chociaż też nie możemy przesadzić.

Dodatki w stylu nowojorskim: wzory geometryczne a kolorystyka

Jak już wspominaliśmy, nowojorskie wzorom geometrycznym towarzyszą wyraźne kontrasty. Zygzaki najczęściej występują w połączeniach bieli z czernią, rzadziej z szarością. Nie brakuje także pasów i rombów w kolorystyce czarno-żółtej oraz szaro-żółtej. Zdarzają się też, choć niezmiernie rzadko, dodatki we wzory geometryczne w kolorach pastelowych. Są one po prostu łagodniejsze, co jest dużą zaletą dla osób, które w aranżacji i dekoracji wnętrz stawiają pierwsze kroki.

Łączenie wzorów geometrycznych

Najtrudniejszą kwestią może się wydawać łączenie wzorów geometrycznych. Niejedna osoba zastanawia się jak zestawiać wyraziste i wzorzyste dodatki oraz kolory, aby współgrały z reszta wnętrza, tworząc być może intrygującą, ale też estetyczną całość. Aby nasza dekoracja wnętrza była harmonijna, powinniśmy przede wszystkim dobrze rozplanować ustawienie, gdyż bardzo dużo zależy od tego, gdzie nasze dodatki się znajdują. Oto kilka rad:

  • Jeśli ograniczamy się jedynie do poduszek, powinniśmy trzymać się spójnej kolorystyki, ale za to możemy mieszać różne wzory geometryczne i zygzaki. Dodatkowo możemy uzupełnić poduszkowy „zestaw” o kilka gładkich sztuk, pasujących kolorystycznie.
  • Jeśli wybraliśmy tapetę w geometryczne wzory czarno – białe lub czarne na metalicznym lub beżowym tle, możemy na sąsiedniej ścianie (w kolorze tła wzorów na zasłonach) powiesić kilka czarno – białych fotografii w czarnych ramkach, najlepiej o różnych wielkościach. Można nawet pokusić się o różne kształty ramek.
  • Jeśli decydujemy się na duże wzory na tapetach, zasłonach czy też dywanach, powinniśmy zestawić je z powierzchniami gładkimi o identycznych kolorach. To była wersja spokojniejsza. Teraz czas na wersję dla odważnych: możemy połączyć tapetę w heksagonalne wzory z poduszkami w kwiaty, ale pod warunkiem, że elementy te będą mieścić się w tej samej gamie kolorystycznej. Takie rozwiązanie z pewnością doda wnętrzu charakteru.

Jakie meble wybrać?

Ponieważ kwintesencja stylu nowojorskiego są wzory i kolorystyka, w przypadku mebli można pozwolić sobie na pewną dowolność, zgodną z naszym gustem. Możemy więc wybrać zarówno meble nowoczesne, jak i klasyczne. A jeśli jesteśmy odważniejsi i mamy dużo wyczucia w kwestii wystroju, możemy nawet zaszaleć i połączyć wzory z meblami stylizowanymi na stare. Wszystko zależy od naszej inwencji oraz gustu. Wystrojem własnego mieszkania wyrażamy przede wszystkim nas samych.

 

Więcej o stylu nowojorskim znajdziesz na : www.domzpomyslem.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Meble w naszym domu
  2. Styl francuski a styl prowansalski?
  3. Dziecko w naszym domu
  4. Shabby chic. Stary czy jednak nowy styl?
  5. Czym charakteryzuje się styl skandynawski?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.