Sprzęt budowlany – o czym pamiętać?

  • Sharebar

Wybierając sprzęt budowlanych powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych elementów. Przede wszystkim czy potrzebujemy zakupić dane urządzenie czy też wystarczy zwrócić się ze zleceniem wypożyczenia do odpowiednich firm, które tym się zajmują.

Przed rozpoczęciem zaplanowanych czynności budowlanych konieczne jest sprawdzenie, jakim sprzętem się dysponuje, a jakiego brakuje. Jeżeli mamy już sporządzoną listę wówczas trzeba dokonać kalkulacji. Element ten musi być bardzo dokładnie spełniony, wypożyczenie bowiem sprzętu i późniejsze jego niewykorzystywanie, to marnowanie pieniędzy.

Jakimi środkami finansowymi na daną chwilę dysponujemy oraz co jest w danym momencie dla nas bardziej korzystniejsze? Czy wypożyczenie maszyny czy też kupienie jednej na wyłączność? Wiadomym jest, że własna maszyna po pewnym czasie się zwraca, jednak nie zawsze dysponuje się odpowiednimi środkami finansowymi w danym momencie.

Jeżeli nie stać nas na zakup swojej własnej maszyny należy się zastanowić nad wypożyczeniem takowej od firmy, która się tym zajmuje. Pod uwagę należy wziąć czas w jakim będziemy zaplanowane czynności wykonywać, oraz fakt czy nie ulegnie on wydłużeniu. Przy sporządzaniu umowy z firmą zajmującą się wypożyczaniem element ten jest niezwykle ważny. Niejednokrotnie zdarza się, że można uzyskać dodatkowe rabaty przy wypożyczeniu sprzętu na dłuższy okres lub rabatu w momencie, kiedy sprzęt odda się przed czasem.

Trzeba jednak dokładnie sprawdzić umowę, bo okazać się może, że w przypadku jeżeli nie oddamy na czas sprzętu może zostać nałożona na nas kara finansowa. Co najważniejsze bardzo często w umowach pojawiają się zapiski dotyczące uszkodzenia sprzętu. Nie chodzi tutaj o zarysowanie np. koparki, bo jest to nieuniknione podczas wykonywania nią prac, lecz np. o urwanie hydrauliki lub innego ważnego elementu.

Kary jakie są nakładane w przypadku takich sytuacji są bardzo wysokie, a to nie tylko jedna konsekwencja. Może się bowiem okazać, ze utracimy dodatkowe przywileje lub bonusy w danej firmie właśnie przez uszkodzenie wypożyczonego sprzętu. Tutaj znajdziesz więcej.
VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.