Smart AGD – rzecz naprawdę przydatna

pralk
  • Sharebar

Moda na dodawania przedrostka smart przed kolejnymi sprzętami elektronicznymi codziennego użytku trwa w najlepsze. Objęła już branżę telefoniczną, RTV – w tym przede wszystkim telewizory – i ekspansja w najlepsze trwa dalej. Przyjrzyjmy się, jakie możliwości dają nam inteligentne pralki.

Wydawać by się mogło – co jest trudnego w zaprogramowaniu cyklu prania? Nie bez przyczyny powstawały jednak całe serie dowcipów na temat mężczyzn, którzy raczej średnio radzili sobie z poprawnym ustawieniem najważniejszych parametrów. Stąd starania producentów, by proces ten maksymalnie uprościć.

Trudno w tej chwili wskazać producenta, który zapoczątkował trend konstruowania inteligentnych artykułów gospodarstwa domowego, ale inżynierowie odpowiedzialni na przykład za systemy automatycznego dobierania ilości wody do wagi i rodzaju załadunku czy też za funkcję mniej zagnieceń (ubrań po wyciągnięciu z bębna w zasadzie nie trzeba prasować, co daje kolejne oszczędności) powinni otrzymać konkretną nagrodę. Moda na inteligentne AGD wpisuje się w koncepcję Internetu rzeczy i w zasadzie niemożliwym jest wskazać konkretną datę, kiedy ‘to wszystko’ się zaczęło. Pierwsze doniesienia na temat pralek, które same będą dobierać najistotniejsze parametry do wagi i rodzaju załadunku dzięki możliwości połączenia z Internetem pojawiały się już pod koniec pierwszej dekady XXI wieku, wtedy jednak traktowane były jeszcze jako ciekawostka, która w nieokreślonej bliżej przyszłości stanie się standardem.

Zresztą niebawem może się okazać, że fizyczne panele sterowania w starym stylu staną się niebawem zbędne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pralek pod zabudowę, gdzie często dostęp do panelu jest nieco utrudniony. Jeśli pralka ma bowiem na wyposażeniu moduł sieciowy zdolny połączyć się z domową siecią Wi-Fi wystarczy, że producent doda do produktu odpowiednią aplikację, którą będziemy mogli zainstalować na tablecie czy też smartfonie. Wtedy wszystkimi procesami sterować będziemy mogli z poziomu urządzenia mobilnego, co powinno być zdecydowanie łatwiejsze.

Przyszłość nadeszła już dzisiaj – wystarczy wybrać się do najbliższego marketu z elektroniką użytkową, by sprawdzić ranking pralek, które na daną chwilę są najpopularniejsze. Na pewno wśród nich znajdzie się niejedno urządzenie z kategorii smart.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zasłony prysznicowe to dobra rzecz
  2. Idol – kim on tak naprawdę jest?
  3. Co zrobić gdy zepsuje się nam sprzęt AGD?
  4. Kto szpeci krajobraz? Rzecz o złej reklamie
  5. Sklepy ze sprzętem AGD
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.