Ściany kolorowe czy białe?

  • Sharebar

Jeżeli zastanawiamy się nad jesiennym remontem, jedną z głównych decyzji, jakie będziemy musieli podjąć, jest kolor, jakim udekorujemy nasze ściany. Bez względu na to, czy będziemy malować ściany czy pokrywać je tapetą, mamy do wyboru: zostawić je białymi lub pokryć wybranym kolorem. Na które rozwiązanie się zdecydować?

Biało wszędzie

Zalety bieli we wnętrzach są niepodważalne. Doskonale sprawdza się w małych pomieszczeniach, gdzie optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń. Co więcej, kolor biały idealnie komponuje się z wszystkimi innymi barwami. Osoby, które nie mają więc zmysłu aranżacyjnego, mogą bez obaw dobierać poszczególne elementy wyposażenia oraz dodatki – nie grozi to bowiem stylistycznym niepowodzeniem. Biel nie sprawia także problemów, jeśli chodzi o ewentualne odświeżanie wnętrza czy maskowanie zabrudzeń. Biała farba dostępna jest wszędzie i nie ma obawy, że nie znajdziemy jej wśród innych odcieni farb, co nie jest już takie pewne, jeśli chodzi o wyszukane odcienie, jakie oferują producenci farb.

Co więcej, panująca w aranżacji wnętrz moda, w dużej mierze opiera się właśnie na bieli. Stanowi ona podstawę chętnie naśladowanego stylu skandynawskiego, gdzie pojawia się nie tylko na ścianach, ale i na podłogach, meblach oraz dodatkach.

Nie ma więc wątpliwości, że decydując się na biel, wybieramy modnie i stylowo, ale także uniwersalnie, praktycznie i estetycznie.

A może któryś z kolorów tęczy?

Nie wszyscy gustują jednak bieli, która może kojarzyć się ze sterylnością i chłodem. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by nasze ścinany mieniły się jednym lub dwoma inny mi kolorami. Ściany pokryte dwoma kolorami wciąż są modne, pod warunkiem, że umiejętnie je dobierzemy. Należy również wziąć pod uwagę, że nie każdy kolor dobrze sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jeżeli wybierzemy barwę, kierując się jedynie własnym gustem, może okazać się, że nasze wnętrze stanie się ciemne i optycznie mniej przestronne. Pamiętajmy też o wpływie kolorów na nasze samopoczucie. Jedne z nich, jak np. czerwień czy pomarańcz, są bardziej energetyczne i działają pobudzająco. Jeśli udekorujemy nimi sypialnie czy gabinet, możemy mieć trudności z zasypianiem czy skupieniem się na pracy.

Warto jednak pamiętać, że kolor i jego odcień mogą posłużyć jako doskonałe urozmaicenie aranżacji wnętrza. Stanowiąc ożywiający akcent, będą modnymi dodatkami i tłem do wyróżnienia wybranych elementów wyposażenia.

Jeśli szukacie więcej informacji na ten temat, znajdziecie je w tym miejscu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Pomysł na piękne ściany
  2. Nietypowe ściany działowe
  3. Ściany akustyczne zamykane jednostronnie
  4. Jak malować ściany?
  5. Idealny pomysł na ściany
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.