Sawanna w ogrodzie za sprawą traw ozdobnych

  • Sharebar

Z sawanną głowie kojarzą się trawy i małe krzewinki. Jednakże jak zrobić sawannę  w naszym ogrodzie? Nie jesteśmy przecież w stanie odtworzyć warunków klimatycznych tam panujących. Jest to zupełnie nie możliwe. Istnieje jednak wiele zabiegów, które mogą tworzyć imitację tej przepięknej biocenozy i ekosystemu jakim jest sawanna.

Powyżej wspomniano że główną florą sawanny są trawy, są i takie które są dopasowane do naszych warunków glebowych, klimatycznych i siedliskowych. Trawy ozdobne jak sama nazwa wskazuje mają duże walory estetyczne, co sprawa iż podnosimy rangę naszego ogrodu. Trawy są odporne na panujące zimą warunki, nie przemarzają. Nie potrzebują gleby żyznej a ponadto nie wymagają wielkiego wkładu finansowego i czasowego w ich pielęgnację. Posadzoną raz trawę wystarczy tylko dzielić wegetatywnie poprzez podział karpy korzeniowej po kilku latach od posadzenia. Dzięki temu powodujemy dodatkowy rozrost dzielonego osobniaka jak i dodatkowe sadzonki.

Kierując się doborem traw ozdobnych przede wszystkim zwracamy uwagę na walory ozdobne jakie oferują nam liczne gatunki. Trawa pompasowa jest niepodważalnie najpiękniejszą z wszystkich traw kwitnących. Jej barwne kwiatostany rozświetlą nawet najbardziej ponury ogród i dodadzą szczypty kunsztu. Wielka na ponad metr trawa ozdobna nadaję się do sadzenia pojedynczo w grupach w eksponowanych miejscach. Lubi stanowiska słoneczne, wilgotne. Natomiast nie przepada za wiatrem, dlatego też trzeba zadbać alby stanowisko dla tego gatunku było bezwietrzne.

Największym atutem traw ozdobnych jest to iż są na prawdę tanie. Dlatego każdy domowy ogrodnik czy też architekt krajobrazu z zamiłowania może pozwolić sobie na kilka traw ozdobnych w swoim prywatnym, zacisznym ogrodzie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Sawanna w ogrodzie za sprawą traw ozdobnych, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Piękny ogród – wybieramy nasiona traw
  2. Praca w ogrodzie – koszenie trawy
  3. Czy warto stawiać fontannę w ogrodzie?
  4. Zasady pielęgnacji trawnika
  5. Zadbaj o kosiarkę przed wakacjami
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.