Rozwiązania problemu kanalizacji

kanalizacja
  • Sharebar

Każdy, kto budował dom, wie, jakim problemem może okazać się podłączenie kanalizacji. W związku z tym, że ścieki muszą  być gdzieś odprowadzane, powinniśmy zastanowić się jak to robić i jaki sposób ich usuwania będzie dla nas najwygodniejszy i najkorzystniejszy finansowo.

Możemy zdecydować się na szambo, którego największą zaletą jest niski koszt budowy. Ponadto zajmuje bardzo mało miejsca, dlatego sprawdzi się nawet na malutkiej działce.Jednak, niezależnie od wielkości, szambo musi być opróżniane mniej więcej co dwa tygodnie, gdyż po tym czasie ścieki zaczynają fermentować i ulatniać się na powierzchnię, co jest niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Może nawet dojść do skażenia wody pitnej.

Alternatywą dla szamba mogą być przydomowe oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnia biologiczna oparta jest na technologii nisko obciążonego osadu czynnego i zanurzonego złoża biologicznego.Jej praca polega na rozkładzie substancji zawartych w ściekach przez osadzone na złożu bakterie tlenowe i inne mikroorganizmy. Rozkładane są tylko substancje organiczne zawarte w ściekach.

W zbiorniku dochodzi do napowietrzania ścieków – zostają one mieszane poprzez unoszące się pęcherzyki powietrza. Dzięki temu procesowi tworzy się odpowiednia ilość bakterii, które są niezbędne do procesu oczyszczania ścieków. Cząstki stałe opadają na dno, a następnie znowu są wypychane ku górze przez pęcherzyki powietrza. Oczyszczone w ten sposób ścieki odprowadzane są w sposób grawitacyjny rurą PCV. Osad czynny ciągle mieszany jest ze świeżymi ściekami. Brak ciągłego napływu ścieków nie ma wpływu na pracę oczyszczalni. Czasem oczyszczalnia umieszczana jest ww większej odległości od domu, co uniemożliwia grawitacyjne doprowadzanie ścieków do niej. Rozwiązaniem problemu jest przepompownia ścieków surowych, która doprowadzi je do oczyszczalni.

Przepompownie ścieków składają się ze:

  • zbiornika wykonanego z tworzywa sztucznego z włazem również z PE do zastosowania w terenie zielonym.
  • armatury wewnętrznej, czyli przewodów tłocznych, zaworu odcinającego i zaworu zwrotnego
  • pompy zatapialnej
  • skrzynki sterującej pracą przepompowni (w przepompowniach bardziej rozbudowanych)

Przepompownia jest urządzeniem w pełni zautomatyzowanym, nie wymagającym obsługi na co dzień. Jednak, aby służyła nam przez wiele lat, wymagane są okresowe przeglądy i czyszczenie pompy.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Rozwiązania problemu kanalizacji, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Jak rozwiązać problem z kanalizacją?
  2. Szambo – kilka słów
  3. Innowacyjne rozwiązania w budownictwie
  4. Nie ma problemu ze znalezieniem części
  5. Na ile efektywne są rozwiązania six sigma
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.