Rozwiązania energooszczędne w domu

energooszczędne domy
  • Sharebar

Oszczędzanie w dzisiejszych czasach stało się powszechne. Coraz więcej osób poszukuje możliwości obniżenia kosztów utrzymania, nawet w sytuacji, kiedy decyduje się na budowę własnego domu. Niezwykle istotne stają się rozwiązania minimalizujące zużycie energii elektrycznej, której ceny wciąż szybują w górę. Warto zauważyć, że dzięki rozmaitym zabiegom jesteśmy w stanie bez większych wyrzeczeń przeznaczać na ogrzewanie nawet o dwie trzecie energii mniej w skali roku. Niestety wszystko, co pomaga obniżyć koszty jest wystarczająco drogie, by część osób skutecznie odstraszyć od oszczędzania.

Na całym świecie modne stają się domy energooszczędne, budowane z niesamowitą precyzją, by zapobiec jakimkolwiek stratom ciepła. Dobra izolacja i wyeliminowanie mostków termicznych pozwalają zdecydowanie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem. Dom energooszczędny musi też posiadać okna o jak najniższym współczynniku przenikania ciepła, gdyż tą drogą generowane są największe straty.

Doskonałym rozwiązaniem w tego typu budownictwie jest wentylacja mechaniczna, połączona z rekuperacją, co daje możliwość pełniejszego wykorzystania ogrzanego powietrza wewnątrz domu.Wielu inwestorów zwraca również uwagę na sposób usytuowania domu tak, by promienie słoneczne mogły dogrzać jak największą jego powierzchnię. W tym celu wszelkie przeszklenia umieszcza się od strony, gdzie słońce najdłużej operuje w ciągu doby. Warunkiem energooszczędności jest też solidne ocieplenie domu, grubości dostosowanej do panujących warunków klimatycznych i precyzyjnie wykonane. Liczy się każdy potencjalny kilowat straconej energii.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Innowacyjne rozwiązania w budownictwie
  2. Energooszczędne okna
  3. Energooszczędne oświetlenie
  4. Projekt domu energooszczędnego
  5. Ogrzewanie gazowe do domu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.