Różnorodność materiałów elewacyjnych

elewacja domu
  • Sharebar

Każdy inwestor staje w pewnym momencie przed problemem, jakie wybrać materiały na elewację swojego domu. Wszyscy chcemy, by wewnątrz było ciepło, nie pojawiały się grzyby oraz pleśnie, a wykonanie było trwałe i gwarantowało wysoką jakość. Zazwyczaj projekt domu przewiduje konkretne rozwiązania, do których jest dopasowany system grzewczy. Można jednak się pokusić o pewne zmiany, które pozwolą na uzyskanie lepszych warunków, niż przewidywane w projekcie architektonicznym. W zależności od potrzeb i własnych przekonań można dom ocieplić wełną mineralną czy też styropianem.

Materiały na elewację też mogą być różne. Większość osób warstwę ocieplenia pokrywa tynkiem, ponieważ należy on do najtańszych rozwiązań na rynku. Jednak nawet w tym przypadku musimy podjąć decyzję, czy ma to być tynk akrylowy, mineralny, silikatowy czy silikonowy. Każdy z nich posiada inne cechy i w innych warunkach będzie się sprawdzał. Ciekawym rozwiązaniem jest kamień elewacyjny, który stanowić może niezwykle dekoracyjny element elewacji. Najczęściej okładane są nim cokoły, a także obrzeża okien oraz drzwi.

Coraz więcej osób decyduje się na okładziny z drewna. Współczesne materiały na elewację tego typu są niezwykle trwałe i znacznie poprawiają wygląd budynku. Można w ten sposób wykańczać domy budowane w różnym stylu. Drewno wymaga jednak konserwacji i nawet najlepszej jakości okładzina z czasem daje oznaki upływu lat. Do niedawna dość częstym rozwiązaniem były też panele elewacyjne, wykonane z metalu pokrytego farbą. Jest to metoda bardzo trwała i odporna na zróżnicowane warunki atmosferyczne.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Asortyment materiałów budowlanych.
  2. Ogromna różnorodność
  3. Różnorodność maszyn do obróbki drewna
  4. Czyszczenie dachów i elewacji Łódź
  5. Mieszkanie jak z żurnala cz.2
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.