Rodzaje karniszy okiennych

karnisze
  • Sharebar

Chcąc w należyty i efektowny sposób wykończyć okno w wielu wypadkach decydujemy się na zakup i zamontowanie karniszy, które mogą być idealnym dopełnieniem całości. Istnieje co najmniej kilka ich rodzajów, które będą charakteryzowały się ponadto różnym materiałem, z którego zostały wykonany oraz odcieniami, w którym są dostępne.

Jeśli chodzi o podstawowy podział to karnisze okienne dzielą się na drążkowe, szynowe, szynowe z listwą maskującą oraz linkowe. Bez wątpienia szykując nasze mieszkanie chcemy wszystkie jego elementy w możliwie największy sposób dostosować do indywidualnych potrzeb, co pozwoli na komfortowe mieszkanie właśnie w takim miejscu. To przez okno patrzymy właściwie codziennie, więc dobór karniszy jest nie bez znaczenia. Najpopularniejszym produktem są bez wątpienia karnisze drążkowe, które spotykamy w większości domów. Cechami, które przemawiają na ich korzyść są przede wszystkim estetyczny wygląd, szeroki wybór  i możliwość dostosowania do pozostałych zastosowanych elementów w danym pomieszczeniu.

Karnisze drążkowe spotkamy zarówno wykonane z drewna, tworzyw sztucznych, metalu lub mosiądzu. Istotną zaletą tego produktu jest łatwość montażu, która również dla użytkowników pozostaje nie bez znaczenia. Innym rodzajem są karnisze typu zazdrostka, które są montowane za pośrednictwem samoprzylepnych haczyków. W związku z tym nie musimy wiercić specjalnych otworów umożliwiających ich montaż. Ten produkt spotykamy stworzony z materiałów tj. metal, drewno lub tworzywo sztuczne. Kolejną propozycją, którą przygotowali dla klientów producenci są karnisze szynowe, które mocowane są do sufitu. W szynie znajdują się prowadnice, a w przesuwanych rolkach znajdują się rolki do żabek, które będą utrzymywały w górze naszą firankę. Warto podkreślić, iż tego typu karnisz może posiadać zarówno sterowanie sznurkiem, jak i zastosowane sterowanie elektryczne. Następną grupą produktów są karnisze linkowe, które znajdują uznanie szczególnie wśród zwolenników nowocześnie zaprojektowanych wnętrz.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dekoracje nietypowych okien
  2. Aranżacja wnętrz i dekoracja domu.
  3. Karnisze czyli sposób na dekoracje okna
  4. Rodzaje impregnatów do drewna
  5. Małe, pożyteczne przedmiociki
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.