Pudełko śniadaniowe: jak je wybrać?

  • Sharebar

Przychodzi czas, że decydujemy się na przygotowywanie posiłków w domu i zabieranie ich do szkoły lub pracy. Stajemy przed wyborem pudełka śniadaniowego. Wydawać by się mogło, że wybranie odpowiedniego pudełka śniadaniowego jest prostym zadaniem. Jednak nic bardziej mylnego.

Aby wybrać odpowiednie pudełko śniadaniowe trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Ile posiłków będziesz zabierał w pudełku śniadaniowym?

Ustal, ile razy będziesz jadł poza domem i jak duże będą porcje posiłków. Bardzo łatwo możecie to zmierzyć przy pomocy szklanki. Na etykietach pudełek umieszczane są informacje o objętości w mililitrach lub w szklankach.

Jakie potrawy będziesz zabierać w swoim pudełku śniadaniowym?

Zastanów się jaki posiłek będziesz najczęściej zabierać do pracy lub szkoły. Od tego zależy wybór pojemnika.

  • Jeśli przepadasz za zupami, gulaszami, owsiankami i wszelkimi daniami, w których jest płynny sos, wybierz pojemnik do transportu produktów półpłynnych. Opcja podgrzewania pojemnika w mikrofali również może okazać się przydatna, dlatego zwróć uwagę, czy dany pojemnik ją posiada.
  • Jeżeli Twoje drugie śniadanie będzie się składać głównie z kanapek, placuszków, owoców – wybierz typowy pojemnik śniadaniowy. Zwróć uwagę na odpowiednią pojemność pojemnika. Musi być on odpowiednio pojemny, aby odpowiednia porcja jedzenia zmieściła się w nim bez problemu.
  • Jeżeli lubisz różnorodne posiłki to wybierz pojemnik z dużą ilością przegródek. Dzięki temu wszystko będzie na swoim miejscu.
  • Jeżeli lubisz wszelkiego typu pasty i sałatki z dodatkiem ryb, posiadanie pojemnika z przegrodami i osobnym zamknięciem będzie konieczne. Zapach ryb i innych składników szybko przechodzi na inne dania.
  • Jeśli jesteś wielbicielem potraw, które tuż przed spożyciem trzeba zalać dressingiem (sushi, sałatki), zadbaj o to, aby pojemnik miał oddzielny, mały pojemniczek na sos.

Czy będziesz podgrzewać swoje posiłki w pudełku śniadaniowym?

Jeżeli w pracy lub szkole masz mikrofalówkę i chciałbyś podgrzewać posiłki przyniesione z domu, zwróć uwagę, czy Twój wymarzony pojemnik może być używany w tego typu urządzeniach. Pamiętaj, że większość pojemników na rynku niestety nie posiada takiej funkcji.

Materiał, z jakiego wykonane jest pudełko śniadaniowe.

Pojemniki śniadaniowe wykonane z cienkiego plastiku możesz sobie odpuścić. Po krótkim czasie użytkowania pękają i jesteśmy zmuszeni zakupić nowy pojemnik. Najlepiej jest poszukiwać pojemników śniadaniowych wykonany z twardego tworzywa. Jeżeli pojemnik będzie wykonany zza słabego materiału, jego wieczko może się otworzyć w najmniej spodziewanym momencie lub pęknąć.

Im twardszy, solidniejszy materiał, tym pojemnik będzie dłużej Ci służyć. Ważne jest także, aby materiał nie zawierał BPA, ponieważ są przypuszczenia, że może on powodować niektóre choroby.

Szczelne zamknięcie pudełka śniadaniowego.

Najpewniejszym i najlepszym zamknięciem jest pokrywka z zatrzaskami i uszczelką. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również zakręcane zamknięcia.

Jakie pudełko śniadaniowe dla dziecka?

Pojemnik dla dziecka nie może być bardzo duży. Idealny pojemnik dla dziecka powinien bez problemu zmieścić się w zewnętrznej kieszeni plecaka. Ważne jest, aby pojemnik miał szczelne zamknięcie i był wykonany ze sztywnych materiałów. Nadruki również są wskazane. Każde dziecko marzy, aby na jego przedmiotach były nadruki jego ulubionej postaci z bajki. Dzięki temu mamy pewność, że całe drugie śniadanie będzie zjedzone i dziecko będzie chętnie chodzić do szkoły lub przedszkola.

Wybierz swoje idealne pudełko śniadaniowe.

Wybór pudełka śniadaniowego nie jest łatwy. Często zdarzy się, że wybrane przez nas pudełko szybko się zniszczy. Znając podstawowe zasady wyboru pudełka, na pewno będzie to dla Ciebie łatwiejsze.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.