Przyjemne sposoby na dogrzanie

  • Sharebar

Czy tego chcemy czy nie – lato co roku odstawia tę samą scenę – i zwyczajnie, bez słowa znika, zostawiając za sobą pluchę lub zlodowacenia. Jeśli nie chcecie dać się jesienno-zimowym chłodom – oto kilka niecodziennych sposobów na ich zwalczanie.

Grzejnik marki homo sapiens – czyli rozgrzewanie należy zacząć od zmysłów i nic nie działa tak dobrze jak obecność drugiej, ukochanej osoby. To właśnie odpowiednia osoba u boku pozwala na skuteczne podniesienie temperatury i walkę nawet z największymi chłodami i przymrozkami. Wystarczy wybrać zaufany obiekt, do którego będziemy się z przyjemnością i bezkarnie wtulać, a wszelkie chłody odstąpią i odczuwalna temperatura może znacznie wzrosnąć, zapewniając nam błogi komforcik. Pamiętajmy jednak, aby wybierać osobniki, które nie mają skłonności do tworzenia mentalnych burz i tornad, oraz te, w których oczach dostrzeżemy duże dawki ciepła. Obojętność działa bardzo wychładzająco na organizm.

Pyszne ciepełko zamknięte w szklance czy ulubionym kubku. W czasie chłodów nie ma nic przyjemniejszego od posiedzeń nad książką/ulubionym programem wraz z ciepłym napojem w ulubionym kubku. Aby przedłużyć tę chwilę przyjemności, można odziać nasze naczynie w bawełniany szalik – tak, aby ciepło rozchodziło się równomiernie i nie uciekało od nas zbyt szybko. To, jaki to będzie napój, zależy od naszego gustu i nastroju. Mamy do wyboru masę pysznych, rozgrzewających herbat – zarówno czarnych, zielonych oraz białych czy czerwonych.

Poza tym, na poprawę nastroju doskonale wpłynie pyszna gorąca czekolada. Jeśli nie mamy jej w domu, możemy stworzyć ją samodzielnie – wystarczy szklanka mleka i kilka cukierków truflowych – potem całość podgrzewamy na gazie lub w mikrofali i po zamieszaniu możemy cieszyć się obłędnie słodką i pyszną mieszanką, która rozgrzeje nas do reszty.

Jeśli na równi z ciepełkiem, lubimy dobre wino – warto przygotować pysznego domowego grzańca, który wypełni dom miłym zapachem i zapewni piękne chwile, które być może przyprawią nas o rumieniec na twarzy. Tego typu sposoby mogą uzupełniać tradycyjne ogrzewanie, a w cieplejsze dni stanowić jego skuteczną alternatywę i przyjemniejszego zastępce.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Sposoby na kolorowy ogród latem
  2. Sposoby na porost włosów
  3. Sposoby na rozliczenia podatkowe
  4. Jakie są sposoby pobrania raportu z BIK
  5. Sposoby na fotoradary
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.