Przyjazna łazienka?

wyposażenie łazienki
  • Sharebar

Jeszcze do niedawna obraz osoby (w tym oczywiście najczęściej kobiety) szorującej łazienkę chemicznymi środkami, szczotką, koniecznie na kolanach i koniecznie zalana potem, był bardzo charakterystycznym obrazem niedoli.

No cóż, kamień, rdza, zacieki z mydła… i wiele innych trudnych do zmycia zabrudzeń nie brakował. Powstawały wszędzie, gdzie tylko było to możliwe. Na nieszczęście wielu z nas, stare powierzchnie płytek łazienkowych, glazury oraz baterii łazienkowych były dalekie od doskonałości. Rdza oraz kamień usuwała się dopiero po kilku godzinach, a nie rzadko powstawały także bardzo nieestetyczne zarysowania.

Dzisiejsze łazienki to nie tylko lepsze i nowocześniejsze wyposażenie, ale również nowej generacji środki do jej czyszczenia.

Przy użyciu nowoczesnych płynów z sodą doczyścimy nawet największy brud.

Jak zaprojektować nowoczesną łazienkę, by nie sprawiała nam kłopotu podczas codziennego użytkowania i sprzątania?

Przede wszystkim zrezygnujmy z powierzchni chropowatych. Pomiędzy poszczególne szczeliny może się bowiem dostać kurz i tworzyć nieprzyjemne, ciemne plamy.

W przypadku płytek lepiej jest także zrezygnować z bardzo połyskliwych struktur. Jak to ze szklanym odbiciem bywa, czyszczenie ich powierzchni trzeba wykonywać dosyć często i sprawnie.

Najmniej kłopotliwe w konserwacji są tego rodzaju płytki, które mają bardzo naturalne kolory: ziemi, piasku.

Nowoczesne zabudowy prysznicowe zakładają zamontowanie spływu wody w podłodze zamiast w brodziku. Jest to sposób na bardzo szybkie umycie tego miejsca przy oszczędności czasu nawet o połowę.

Oczywiście nic nie pomoże nam w utrzymaniu naszej łazienki w czystości, jeśli nie będziemy opierać swojej pracy na systematyczności. Wystarczy przynajmniej raz w tygodniu przetrzeć większość powierzchni przy pomocy zwilżonej ściereczki by zaoszczędzić sobie żmudnego i nie do końca przyjemnego szorowania.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Łazienka jako świątynia naszego ciała
  2. Łazienka pięknie i funkcjonalnie urządzona
  3. Łazienka na poddaszu
  4. Łazienka Twoich marzeń
  5. Modna i praktyczna łazienka
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.