Pościel bawełniana

pościel
  • Sharebar

Słowo „pościel” nie jest jednoznacznym terminem. Możemy go używać określając ogólnie artykuły służące do poprawienia komfortu wypoczynku, czy zapewnienia ciepła, czyli poduszki czy kołdry. Terminem tym określamy również powłoki na wspomniane elementy.

Kiedyś do produkcji poduch czy kołder stosowano wyłącznie pióra ptactwa gospodarczego. Były one obficie wypchane pierzem, co sprawiało, że były ciężkie i nieporęczne. Z biegiem lat, z racji narastającej liczby osób cierpiących na astmę oraz na różne alergie, np. na pierze czy roztocza, zaczęto odstępować od tego materiału, zastępując je mniej drażniącymi, syntetycznymi wypełniaczami, dającymi możliwość wyprania kołder czy poduszek. Na dodatek efektywność ich działania, czyli nieprzepuszczanie roztoczy oraz alergenów czy wydzielanie wilgotności nawet w temperaturze pokojowej, nie zostaje w żaden sposób zaburzona kolejnymi praniami. Producenci starają się wciąż rozwijać swoje oferty proponując coraz nowsze rozwiązania. Kolejną ewolucją artykułów sypialnianych jest pościel wełniana. Są to produkty posiadające właściwości zdrowotne, przyjazne dla alergików oraz astmatyków, a także pozytywnie wpływające na urodę. Ponadto poprawiają komfort snu.

Można wyróżnić trzy rodzaje wełny z których wytwarzamy pościel, ze względu na ich pochodzenie: wielbłądzia, owcza oraz kozia. Z wielbłądziej wełny powstają najbardziej ekskluzywne artykuły. Jest ona niezwykle miękka, a przy tym bardzo cienka i połyskliwa. Najpopularniejszą owczą wełną jest wełna z merynosów-puchowa, mięciutka oraz delikatna. Najczęściej wybieranymi kozimi wełnami są mohair oraz kaszmir, który jest jednym z najdroższych naturalnych włókien. Puchowy, miękki oraz cienki. Z wełen wykonywane są również elementy codziennej garderoby.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jaka pościel dla niemowląt
  2. Pościel dziecięca
  3. Pościel bajkowa dla dzieci
  4. Pościel satynowa
  5. Na czym polega sukces hipermarketów?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.