Porządki na codzień

pranie dywanów
  • Sharebar

Przeanalizujmy fakt o bezpieczeństwie w mieszkaniu i wcale nie myślę o bezpieczeństwie przed złodziejami. Podkreślam tu raczej bezpieczeństwo zdrowotne. Wyobraźmy sobie na moment pewną sytuację. Świetnie jest, gdy wracamy do domu zastajemy porządek odczuwamy zadowolenie i ukojenie. Zdejmujemy buty a stopy odczuwają miękkość podłoża nasze dziecko, kieruje się w naszą stronę a my mając poczucie spełnienia spostrzegamy jak próbuje i stawia pierwsze kroki. Jakież to fantastyczne uczucie, prawda? Jesteśmy dumni, mamy pewność że maluch ma zapewnione bezpieczeństwo względem zdrowia.

No a teraz trochę realizmu, wracamy do domu o późnej porze. Wypełnia nas wyczerpanie, odczuwamy ból nóg i jesteśmy zdenerwowani. Otwieramy drzwi a tu: porozrzucane śmieci w mieszkaniu wchodzimy dalej i patrząc na pokój napełnia zaniepokojenie, nasz 2 letni maluch bawi się na wykładzinie po której wcześniej w butach wdeptano zabrudzenia, no i wylał się sok a partner wykąpał jeszcze kota który swą sierść suszy na wykładzinie. Okropne. Co teraz czujecie?  Jesteście zapewne zmęczeni źli i macie ochotę wyrzucić to z siebie.

A teraz zobaczcie jak by to było, gdyby problemy te zniknęły. Gdyby np. po wyjściu gości było czysto, ale jak utrzymać i to zrobić w naszym mieszkaniu? Co robić aby pozbyć się szkodliwych zagrożeń których siedliskiem są zakurzone tapicerki, dywany. Jak żyć. ;)  Wielu z nas, na własną rękę zaczyna prać swój dywan, wykładzinę bądź np. tapicerkę Niby dobrze, chcemy zachować przecież czystość, bo przecież każdy może wyprać swój dywan. Tu niestety, stanowczo mam inny pogląg, czyszczenie tapicerki meblowej, pranie wykładzin sugeruje powierzyć profesjonalistom z z tego obszaru. Dlaczego? Gdyż, fachowe pranie dywanów daje skuteczniejszy efekt i pewność, że drobnoustroje zostaną usunięte. Sami, przy pomocy zakupionych środków z marketów bądź z osiedlowych sklepów, czyścimy wykładziny wcierając brud w przedmioty które chcemy rzeczywiście oczyścić no i nasze bezpieczeństwo zdrowotne jest tutaj mylące ponieważ bakterie wtarte w głąb np: tapicerki mają doskonałe warunki aby dojrzewać i mnożyć.

Pomyślmy o tym, czy naprawdę monitorujemy bezpieczeństwo w tym zagadnieniu i czystości naszego otoczenia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (2 oddanych głosów)
Porządki na codzień, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Porządki jako czysty styl życia
  2. Porządki
  3. Poczucie bezpieczeństwa
  4. Czyszczenie tapicerki białej i bardzo jasnej
  5. Marketing sieciowy. Którą firmę wybrać ?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.